"Poslední zápas jsme si chtěli užít a vrátit Litoměřicku vysokou porážku z podzimu, na druhou stranu jsem některé hráče potřeboval pošetřit na béčko, které čekalo důležité střetnutí," nastínil strategii Jan Deutsch, trenér A mužstva neštěmického Českého Lva.

Jeho partu však soupeř po rychlých a nápaditých akcích rozebral. "Litoměřice to mají opravdu dobře poskládané. Podepsala se na nás i ta poločasová střídání, kdy jsem udělal změny i z důvodu, který už jsem zmiňoval," vysvětlil kouč.

Neštěmice, za které skóroval jen zkušený Patrik Lácha, skončily na dvanáctém místě tabulky, s náskokem tří bodů na sestup. "Záchrana to byla skoro na poslední chvíli… Je ale třeba taky říci, že rozestupy v tabulce nebyly velké, některé zápasy jsme ztratili zbytečně, jiné v koncovkách. Já chtěl být před sezonou kolem pátého místa, na které nám chybí devět bodů. Na jaře nám většinou scházelo čtyři pět hráčů, šanci dostávali dorostenci, kteří tak sbírali zkušenosti. Když vezmeme vše v potaz, tak je z toho ta 12. pozice."

V nadcházející sezoně by se mělo mužstvo pohybovat v tabulce výše. "Věřím, že se nám podaří mužstvo doplnit, příprava bude po zaslouženém volnu kratší, zahájíme ji kolem 20. července," má jasno Deutsch, jenž je rád, že se klub domluvil na pokračování největší hvězdy mužstva Patrika Láchy. Jde o bravurního technika, jenž s 23 góly v sezoně obsadil mezi kanonýry v krajském přeboru třetí místo. "Věřím, že pokud potrénujeme a přivedeme vedle něj běhavé kluky, tak to může docela dobře fungovat," nastínil představu neštěmický kormidelník.

Litvínov (v černožlutém) dokonale zaskočil mírně favorizované Chlumčany na jeho hřišti, když z minima vytěžil maximum. Tři brejky proměnil na tři branky. Chlumčany skončily v tabulce druhé.
Chlumčany sondují po skvělé sezoně možnost vyšší soutěže. Jsou na čekací listině

Na pozicích, kde chtěly končit Neštěmice, se umístilo právě Litoměřicko. To potvrdilo pátou příčku tabulky zmiňovanou vysokou výhrou. Všichni diváci ještě ani nebyli na svých místech a už se děly věci… Tyč, břevno, gól! To vše v první minutě. Hosty nastartoval šikovný David Mrázek, jenž zakončil parádní rychlou akci - 1:0.

"Probíhalo to v pohodě a podle představ. Pomohl nám první gól, první poločas byl vyrovnaný, druhý už probíhal podle představ. Na domácích se projevilo, že vystřídali dva jejich produktivní hráče," uvedl David Mrázek, jenž svůj druhý gól přidal po půlhodině hry. Mluvil o již dříve zmiňovaném poločasovém odstoupení Víta Pavlíčka a Jana Martínka.

Litoměřická parta to na Český Lev umí. V září vyhrála na domácí půdě 7:0, v sobotu již zmiňovaných 6:1. "Jsme spokojení, protože nastoupili hráči mladších ročníků a dokázali, že když se podaří vstřelit vedoucí branku, tak umíme hrát fotbal, umíme si vyhovět. Bylo to dobré," uvedl litoměřický trenér Štefan Knapík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...