„Soupeř byl běhavý, agresivní, dobře napadal. Je to pro nás samozřejmě ztráta, ale ta konečná plichta je asi zasloužená. Penalty jsou loterie, tentokrát byl lepší soupeř,“ hodnotil po zápase kouč Neštěmic Jan Deutsch.

Ten může litovat především faktu, že jeho tým lépe nezužitkoval přesilovou hru, kterou mu krátce po změně stran umožnil svým faulem Matoušek. Nejen, že Neštěmice, které v té době už prohrávaly 0:1, nedokázaly dát gól, navíc dvacet minut na to putoval pod sprchy také domácí Martínek. Deutschova družina srovnala až dvanáct minut před koncem díky důrazu Barnata, v penaltách ale přeci jen nakonec brali bonusový bod Roudničtí.

Tříbodový zisk si zapsal Střekov, který ve své tvrzi pod hradem zdolal 3:1 Proboštov. Skóre otevřel už v 5. minutě Bednář, hostům se ale do půle povedlo srovnat. Vedení však vrátil domácím Dominik Dvořák, v závěrečné desetiminutovce přidal pojistku Lukáš Štorc. Střekov si tak polepšil na sedm bodů a na šestou příčku, tři body za třetí Neštěmice.

Zatím nejhůře z ústeckých celků jsou na tom týmy Libouchce a Chuderova, které měly před vzájemným zápasem jedinou výhru. Utkání se nakonec lépe povedlo Chuderovu, který si už v první půli vypracoval dvoubrankový náskok, i přes branku domácího Bikára z penalty už zvládli hosté výhru udržet.

„Cenné tři body, vrátily se nám za porážku doma v minulém kole. V první půli jsme byli lepší, běhavější, dali jsme i dva góly. Po přestávce jsme možná zbytečně zalezli, ale naštěstí soupeř si až na tu penaltu téměř nic nevytvořil,“ hodnotil kouč Chuderova Petr Čítek. „Za předvedený výkony jsme si nezasloužili vyhrát. Od začátku zápasu bylo z naší strany všechno špatně, nepředvedli jsme vůbec nic. Soupeř si vítězství zasloužil,“ souhlasil libouchecký Václav Strádal.