Zajímavá byla zima v Chuderově. Třetí tým I. B třídy skupiny A totiž měnil trenéra. Tedy přesněji: „Trenér Čítek skončil na vlastní žádost, na jaře to budeme nějak pytlíkovat, a pak v létě uvidíme,“ řekl Zdeněk Zvonek, jeden ze dvou nástupců či chcete-li zástupců Petra Čítka. Tím druhým je Vojtěch Šindelář. „Vojta trénuje dorost, takže se nabídl, že tréninky i zápasy nějak udělá, já mu budu spíš k ruce,“ vysvětlil Zvonek rozdělení povinností.

Příprava byla podle něj standardní. „Klasická zima,“ prohodil s úsměvem. „Trénovali jsme dvakrát v týdnu, jsme spokojení. Chtěli bychom se udržet v TOP 5, z podzimu máme nahráno hodně bodů,“ doplnil ambice pro druhou půlku sezóny.

Podmínky v přípravě vyšly dokonale velkobřezenské Jiskře. „Docházka mohla být trochu lepší, ale souhlasím s kolegy, že to je problém všude,“ řekl trenér Velkého Března Karel Moravec. Jeho svěřenci dostali v lednu indiviuální plány, které plnili a výsledky posílali trenérům.

„V půlce února jsme odjeli na soustředění do Vilémova, a počasí nám vyšlo náramně. Navíc k dispozici je tam hala, kousek za hranicemi umělka, tam jsme nabrali všechno, co jsme potřebovali. Pak už jsme najeli na klasiku dvakrát týdně. Ve čtvrtek máme umělku v Neštěmicích, v úterý se chodí běhat, tam je ta účast slabší,“ povzdechl si nad snad jediným neduhem. A změny v kádru? Jiskra žádné nehlásí! 

Také fotbalisté Svádova se účastnili zimního soustředění, a trenér Pavel Přibyl si ho pochvaloval. „Byli jsme v Heřmanicích, úžasné, dostali jsme se i na přírodní trávu! Klukům se tam moc líbilo, povedlo se to prostě ve všem,“ pěl svádovský kouč ódy.

Na postu útočníka se mu podařilo nahradit potrestaného Vojtěcha Přibyla, ovšem Adam Lukeš z Chlumce je jediným příchodem. „Měli jsme jich rozjednaných asi pět, ale buď je kluby nakonec nepustí, nebo až v létě. Ale potřebovali jsme doplnit útočníka, a to se nám povedlo,“ oddechl si přesto. „Soustředění stmelilo partu, tréninky byly taky dobré, jsem spokojený s tím, co se tu pro jaro udělalo. Teď uvidíme, zda toho dokážeme využít.“ 

Konečně! Zdá se, že obroda kdysi slavné fotbalové bašty na Střekově je tu! Tedy zatím teoreticky, ale pod trenérem Jindřichem Barátem to skutečně vypadá, že se blýská na lepší časy. „Naší prioritou pro jarní část je jednoznačně záchrana. A také udržení nově obrozené mládeže, z níž bychom v budoucnu rádi doplňovali áčko a nedošlo už k tomu, co Střekov postihlo poslední roky,“ vyhlásil rázně nový trenér.

Ten si vytipoval také několik nových posil, žádné odchody, až na několik zraněných hráčů, neeviduje. „Víme, že boj o záchranu nebude lehký, ale dle mého je v něm namočeno ještě dost soupeřů. V přípravě jsme se hodně věnovali hře, měli jsme šest zápasů, jsem spokojený,“ dodal. 

Nejzajímavější zima byla asi v Chlumci, kde proběhl doslova Velký třesk! Tak by se daly nazvat velké změny, které místní klub během zimy zaznamenal. Po bouřlivé schůzi členů byl totiž odvolán dlouholetý předseda Jan Malec starší, novým šéfem oddílu je Lukáš Mach. Dosluhující hlava TJ stihla ještě podepsat řadu odchodů, na nové vedení včetně trenéra Josefa Urbana tak čeká spousta práce.

„Nové kluky zatím řešíme, máme vytipované tři hráče. Příprava byla z mého pohledu dobrá co se týče výkonnosti, hráči dostali skutečně zabrat, ale na tréninky se nás moc nescházelo. Když ale někdo zrovna nemohl, kluci posílali individuální tréninky a výkony,“ nastínil poměrně náročné podmínky. Chlumec by rád zůstal v klidném středu.