Brná začala výborně a svěřenci Tomáše Heřmana si dokázali v úvodním poločase vypracovat dvoubrankové vedení. Z něj se ale povedlo soupeři ještě do pauzy polovinu odmazat, aby následně v 70. minutě srovnal na 2:2 Matys.

„Nabádal jsem hráče, že i přesto, že je soupeř poslední a má jen šest bodů, nesmíme ho podcenit,“ hodnotil průběh zápasu domácí trenér Heřman.

Svůj den měl naštěstí Jevgenij Demčenko, který nejprve proměnil penaltu poté, co byl sám faulován, v 84. minutě pak přidal pojistku na 4:2.

Ilustrační foto.
Arma venkovní prokletí nezlomila. Sice skórovala, čestný úspěch ale nestačil

„Demčenko hrál výborně už poslední tři zápasy, jen tomu chyběla gólová tečka. Věřím, že teď se konečně probudil i střelecky,“ pochválil útočníka Heřman.

Ten nezapomněl ani na střeleckou výzvu pro Jana Králíka z minulého kola. „Honza dal sice jen jednu branku, na další dvě ale přihrál. Pokud bude mít takovou bilanci i nadále, určitě mu to, že nedá dva góly v zápase, odpustím,“ dodal s úsměvem.

Brná tak navázala na výhru z Lovosic a před posledním podzimním duelem, který odehraje v sobotu v Jílovém, srovnala svou bilanci na sedm výher a sedm porážek. Díky tomu jí v tabulce krajského přeboru patří aktuálně osmá příčka.