První vyloučení přišlo v 62. minutě, kdy dostal druhou žlutou kartu pijící Václav Slavka. Sudí Jaroslav Menšík do zápisu o utkání uvedl, že domácí hráč úmyslně zdržoval hru před pokutovým kopem soupeře. Emoce poté neudržel Arnošt Černohorský, který doprovodil sudího výrok několika peprnými výrazy a urážkami, za což viděl, tentokrát už po právu, červenou kartu. Je ale třeba dodat, že nebýt přísného vyloučení Slavky, nejspíš by ani této kartě nedošlo.

Hodně rozladěný byl pochopitelně trenér Libouchce Václav Strádal, jehož devět statečných sice dokázalo v závěru dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, jenže nakonec nebralo stejně ani bod. „Když se podíváte výsledek a průběh asi pochopíte, že se v Libouchci dělo něco nevídaného,“ snažil se v diplomaticky skládaných větách potlačit emoce, které se v něm vařily. „Skládám velkou poklonu devíti hráčům co předvedli za stavu 2:4, kdy vyrovnali. Přesto to na vítězství nestačilo. Nerozumím tomu, proč mají být za chyby trestaní pouze hráči a trenéři. Mrzí mě, že se v současném, nejen amatérském, fotbale neřeší více lidská stránka,“ postěžoval si.

ROUDNICE PŘESILOVKU NEVYUŽILA

Dvě červené karty padly také v zápase Ervěnic s Roudnicí. Hosté měli utkání skvěle rozehrané, vedli 2:0, navíc domácí postupně přišli o vyloučeného Prolla a Bíra. Ani to ale nestačilo svěřencům Pavla Hoznédla na zisk tří bodů. V 92. minutě totiž srovnal z penalty Krok, Jirkovští pak uzmuli bonusový bod v penaltách.

„Úvod zápasu byl zajímavý z obou dvou stran, hrál se ofenzivní fotbal. Šance měli i domácí a první poločas mohl klidně skončit i 4:4. Ale byli jsme efektivnější a šli do kabin s dvougólovým náskokem," hodnotil utkání roudnický trenér.

„Ve druhém poločase, především po první inkasované brance, jsme se herně sesypali. Nic na tom nezměnilo ani to, že domácí dohrávali v devíti hráčích. Měli jsme řadu situací, kdy jsme chodili v přečíslení do otevřené obrany, ale nedokázali jsme si z těchto situací často ani vypracovat šanci. Poslední a definitivní políček byla penalta a vyrovnání v nastavení druhého poločasu," kroutil Hoznédl nechápavě hlavou.

„Do penalt šli domácí v psychické pohodě a také to tak dopadlo. Pro naše kluky šlo o další novou zkušenost, věříme, že si ze všech negativ vezmou spíše to dobré a podobný konec zápasu už v podobných zápasech nedopustíme."