Fotbalová I. B třída za sebou má 22. kolo. Vzhledem k reorganizaci, po níž sestoupí týmy od sedmého místa dolů, už začíná jít v boji o záchranu do tuhého. Namočen v něm je i Chlumec, který prohrál potřetí v řadě.

Proti lídrovi ze Šluknova byli přitom Chlumečtí více než vyrovnaným soupeřem, jenže spalovali tutovky. Soupeř je za jejich mizernou koncovku dvěma slepenými brankami potrestal, Machovo snížení z penalty už domácím nebylo k ničemu.

„První poločas jsme sehráli velice dobře a byli jsme nebezpečnější, bohužel jsme neproměnili čtyři velké příležitosti, což se proti prvnímu týmu tabulky neodpouští,“ hodnotil trenér Chlumce Petr Škvor. „Slabší pětiminutovka ve druhé půli nás stála dva inkasované góly, i přes slušný závěr zápasu a solidní tlak jsme vyrovnat nedokázali. Poslední čtyři kola pro nás budou čistým bojem o záchranu,“ dodal.

Naopak důležité body z Děčína za výhru 5:1 přivezly Hostovice, kterým chybí k jistotě záchrany už jen kousíček. Ještě lépe je na tom po výhře 4:0 v Chabařovicích Svádov. Ten může slavit v případě výhry už v příštím kole. To Chabařovice tato porážka téměř definitivně odepsala, na šestou příčku jim chybí devět bodů.

Už dávno mají jistý sestup jak Velké Březno, tak Trmice. Ty si připsaly další blamáž, v Březinách byly znovu blízko dvacítce, prohrály 0:18. Velké Březno dohrává sezónu se ctí, v Jiříkově zvítězilo 4:2 a připsalo si šestou výhru v sezóně.