Chlumec a Hostovice. To jsou jediné dva celky z Ústecka, které dokázaly v uplynulém kole I. B třídy fotbalistů bodovat. Oba se tak po právu vyhřívají na předních příčkách tabulky.

Do Chlumce zavítali fotbalisté Svádova, oba celky dělily pouhé tři body, a tak bylo o motivaci postaráno. Od úvodu se hrálo pohledné utkání s šancemi na obou stranách, na góly si ale museli diváci počkat až do druhého poločasu. V něm však padlo rovnou pět branek, šťastnější byl nakonec Chlumec, ačkoliv hostům v závěru neuznali zřejmě regulérní branku.

„Z mého pohledu na úroveň I. B třídy reklama na fotbal, která se musela divákům líbit,“ hodnotil hostující kouč Pavel Přibyl. „Domácí mají výborně poskládané, kvalitní mužstvo, přestříleli nás. Podržel nás brankář Urbánek,“ pokračoval.

Fotbalisté Mojžíře (v oranžovočerném) doma porazili v ostře sledovaném derby před 450 diváky Neštěmice 1:0. Foto: Deník/Rudolf Hoffmann
FOTO: Ústecké „El Clásico“ ovládl před parádní kulisou Mojžíř

„Jen škoda, že v závěru nám nebyl uznán podle mě regulérní gól. Jeden jejich hráč stál v brance, pomezní ale mávl ofsajd, ačkoliv hlavní po zápase uznal, že to nejspíš byla chyba,“ dodal Přibyl, podle nějž by byla remíza spravedlivá. „Pro nás to byl trošku smolný konec, ale Chlumci patří velká pochvala. Kromě kvalitního kádru mají i výborně připravené hřiště. Nás bohužel lehce limitovala marodka,“ uzavřel.

S větší střeleckou aktivitou souhlasil i domácí lodivod Petr Škvor. „Podle mě jsme byli po většinu zápasu lepším mužstvem, což dokumentuje dobrých dvacet střeleckých pokusů z naší strany.“

I přes zdánlivou smůlu v koncovce se k domácímu celku nakonec přiklonila štěstěna. Před vítěznou brankou Urbana totiž napálil Lejček tyč, míč se snesl přímo před domácího stopera a ten druhou trefou v utkání přisoudil zisk tří bodů domácímu celku.

HOSTOVICE PŘIŠLY PŘED ŠLÁGREM O DVA HRÁČE

Dva body z Březin za penaltovou výhru 3:2 vezou hráči Hostovic, příliš do zpěvu jim ale není. V utkání totiž přišli na konci první půle nejprve o brankáře Slámu, v závěru pak i o Černohorského. Oba sudí Holec po přímé červené kartě vyloučil.

„Při první červené kartě ani nepřerušil hru, vysvětlení jsme se nedočkali. Stejně jako ztráta Černohorského jsou to pro nás oslabení do důležitého souboje s Chlumcem,“ nechápal vedoucí hostovického celku Roman Löffler.

Jevgenij Demčenko
Demčenkův hattrick přinesl výhru Brné nad Modrou

Ten sice ocenil snahu obou mužstev hrát fotbal, pro výroky rozhodčího už ale tolik pochopení neměl. „Nikdy jsem sudí nekritizoval, ale co se dělo v Březinách, to jsem asi ještě neviděl. Hodně to poznamenalo snahu obou celků.“

Zbylým třem ústeckým celkům se nevedlo. Chabařovický Slovan si přivezl drtivou porážku 1:6 z Unčína, ještě hůře doma dopadlo poslední Velké Březno. To nedalo ani gól a s vedoucím Šluknovem prohrálo 0:6. Neuspěly ani odevzdané Trmice, které sice po úvodní půli vedly v Dobkovicích 1:0, nakonec ale odešly s porážkou 1:3.

Příští kolo svede do přímé bitvy o druhou příčku čtvrté Hostovice a prozatím druhý Chlumec. Svádov je sedmý, Chabařovice desáté, poslední dvě místa okupují Trmice a velkobřezenská Jiskra.

Ilustrační foto.
Arma venkovní prokletí nezlomila. Sice skórovala, čestný úspěch ale nestačil