„Výborný zápas, z obou stran se hrál fantastický fotbal, diváci se museli bavit. Řada z nich po zápase říkala, že tak atraktivní podívanou dlouho neviděla,“ hodnotil nepovedenou přestřelku s Dobroměřicemi trenér Libouchce Václav Strádal. „Mě pochopitelně mrzí další domácí porážka, máme v tabulce pravdy mínus devět bodů, což je dost. Dojeli jsme opět na neproměňování šancí, soupeř byl hodně kvalitní a prakticky všechny naše chyby trestal,“ dodal.

ČÍTEK „PROTI SVÝM“

Ústecké derby se hrálo v Chuderově, kam přijel Střekov. Hosty poslal do vedení po sporné penaltě kanonýr Dominik Dvořák. „Venca Rohlík si spíš kryl hlavu před míčem, hodně nás překvapilo, když pomezní sudí mávl penaltu,“ líčil kouč Chuderova Petr Čítek. „Na druhou stranu jsme dali šťastnou branku na 1:1, takže za mě spravedlivá remíza,“ popisoval hrubku hostující obrany, kdy po nepovedené malé domů nastřelil brankář Střekova Michala Rohlíka a míč zamířil do sítě. V penaltovém rozstřelu ale nakonec slavili přeci jen Střekovští, kteří vystřídali brankáře. „Byl jsem trochu naštvaný, protože šli kopat jiní hráči, než byli určení,“ zlobil se Čítek, jenž dříve trénoval i Střekov.

„Teď je tam hodně mladíků z Army, ten tým se obměnil, vedení ale samozřejmě znám. Chtěl jsem vyhrát především jako trenér Chuderova,“ řekl ke vzájemné rivalitě.

Neštěmice neobstály ve šlágru u vedoucích Ledvic a prohrály vysoko 1:5. Jedinou branku dal Čisár. 

Fotbal, I. A třída, 1. kolo:
Ledvice – Neštěmice 5:1 (2:1).
Branky: Koudelka 2, Katrenič, Záhradský, Rokos – Čisár.
Chuderov – Střekov 1:2 PK (0:0, 1:1, -2:3 pen)
Branky: Rohlík M. – Dvořák D. (pen)
Libouchec – Dobroměřice 3:5 (1:1)
Branky: Řezníček D. 2 (1 z PK), Kabát – Valta 3, Lazárik, Maliňák.