Jen fotbalisté Svádova mohou slavit body ze 14. kola I. B třídy. Mojžíř vydoloval s Bohušovicemi alespoň bod, Vaňov, Hostovice i Chlumec prohrály.

Souboj sousedů v tabulce se odehrál na umělé trávě Městského stadionu, kde vyzvaly Hostovice nováčka z okresního přeboru Litoměřicka, celek Pokratic. Vše podstatné se odehrálo až v závěrečné dvacetiminutovce. Hosty poslal do vedení Písař, za domácí srovnal ze standardky Doubek. Písař však vzápětí odpověděl stejnou mincí, v nastaveném čase pak soupeř přidal pojistku.

„Přišlo mi, jako bychom si mysleli, že se nám po dvou povedených zápasech nemůže nic stát. Soupeř zodpovědně bránil a my se s tím nedokázali vypořádat. Zápas se nám nepovedl, dostali jsme facku na zamyšlení,“ hodnotil vedoucí domácího mužstva Roman Löffler.

Alespoň bod doma urval Mojžíř, který prohrál 2:3 na penalty se silnými Bohušovicemi nad Ohří. „Doma chceme vyhrávat, věděli jsme ale, že nás čeká odpadlík z I. A třídy. Remíza je asi spravedlivá a já jsem celkově spokojen. Soupeř má kvalitní mančaft a donutil nás podat mnohem lepší výkon, než v předchozích zápasech. Oboustranně pěkný fotbal,“ řekl po zápase trenér Mojžíře Michal Kubec.

Lídra tabulky, a rovnou na jeho hřišti, překvapil Svádov. Ten po dvou výstavních trefách Blaška a dvou gólech Vošahlíka vyloupil Křešice 4:3. „Tým byl od začátku nastartovaný a věřil, že může vyhrát. I přes dvoubrankový náskok jsme vydrželi tempo i ve druhé půli, podle mě zasloužená výhra, odmakali jsme to. Dlouho jsem neviděl tak poctivě odpracovaný výkon,“ liboval si kouč Pavel Přibyl.

Smutek naopak panuje ve Vaňově, který padl 2:3 v Unčíně, jenž mu utekl na šest bodů. Vedení 2:0 v poločase neudržel Chlumec, České Kopisty si nakonec odvezly výhru 5:2. 

I. B TŘÍDA, skupina A – 14. kolo:
Mojžíř – Bohušovice 2:3 PK (1:2)
B: Pavlík, Kugler – Ortbauer 2. R: Jirsák. ŽK: 3:4. Diváci: 150.
Křešice – Svádov 3:4 (0:2)
B: Kühn, Tirdil, Bader – Blažko 2, Vošahlík 2. R: Novotný. ŽK: 0:3. Diváci: 50.
Chlumec – Č. Kopisty 2:5 (2:0)
B: Uhlíř 2 – Hýř 2 (1 z PK), Tůma 2, Satran. R: Svoboda. ŽK: 2:0. Diváci: 20.
Hostovice – Pokratice 1:3 (0:0)
B: Doubek – Písař 2, Podrábský. R: Faigl. ŽK: 3:5. Diváci: 100.