Brná ve 2. kole krajského přeboru fotbalistů nestačila na Louny. S exdivizním celkem, který vyhlásil útok na postup zpět do vyšší soutěže, prohrála jednoznačně 0:4.

Svěřenci Tomáše Heřmana přitom hráli v úvodních 25 minutách první půle solidní partii a domácího favorita k žádnému většímu tlaku nepustili. „K zápasu jsme nastoupili s tím, že nechceme první inkasovat, abychom nemuseli zbytečně otevírat hru,“ líčil po zápase Heřman.

„To se nám dařilo do poloviny úvodního dějství, pak však přišla přestávka na pití, po které jsme úplně vypadli z koncentrace a během pěti minut soupeř dvakrát udeřil,“ mrzelo ho. Domácí vysvobodil z bezradného dobývání kanonýr Lesniak.

Do druhého poločasu už museli hosté otevřít hru, jakékoliv naděje na bodový zisk srazil Brné hned po změně stran Trup, který překonal Satka potřetí.

Domácí pak sice na chvíli vypadli z rytmu, Brná však žádnou šanci nevyužila. Největší šanci měl kapitán Králík, jehož ale ve stoprocentní tutovce vychytal domácí brankář Patrovský.

„Ačkoliv jsme si nějaké šance vytvořili, nedokázali jsme je na rozdíl od soupeře proměnit. Bylo znát, že jim v létě prakticky nikdo neodešel a jejich kádr má opravdu kvalitu,“ uznal Heřman. Ten musel v závěru skousnout ještě čtvrtý zásah Zíchy, který zblízka zavěsil pod břevno.

Ačkoliv vypadá výsledek na první pohled hrozivě, je třeba si přiznat, že Louny jsou jedním z favoritů soutěže. „Nechceme prohrávat s nikým, ale musím uznat kvalitu soupeře. Místy nás opravdu přehrávali, tipuji, že skončí hodně vysoko. My musíme bodovat především doma, kde chceme potěšit naše fanoušky,“ řekl Heřman.

V příštím kole přivítá Brná dalšího těžkého soupeře, zatím stoprocentní Vilémov. „V soutěži není moc slabých soupeřů. My ale hrajeme doma a chceme uspět,“ uzavřel rezolutně.

Louny - SK Brná 4:0 (2:0)Branky: 27. a 32. Lesniak, 48. Trup, 83. Zícha. Rozhodčí: Rouček. ŽK: 2:1. Diváci: 233.
Brná: Satek - Ren, Procházka, Heřman, Stach - Guth (72. Tabakov), Smetana, Demčenko V. (42. Gajdarski), Zeman - Demčenko J., Králík