Poslední kolo letošního ročníku I. A třídy do řad celků z Ústecka příliš radosti nepřineslo. Libouchec prohrál na závěr v Proboštově 1:3, Neštěmicím nestačila k titulu ani výhra v České Kamenici, Střekov padl s Oldřichovem 0:5 a musí čekat na ortel ze svazu. V rozlučce s I. A třídou nevyhrál ani Mojžíř (3:4), slaví jen Chuderov, který ve šlágru zdolal 4:2 Roudnici.

Dvanáct branek viděli diváci v České Kamenici, kam přijely o naději na návrat do krajského přeboru bojovat Neštěmice. Ty si postupně vypracovaly vedení 6:1, tento stav platil ještě deset minut před koncem. Nakonec ale zápas skončil 7:5. „Už jsme znali průběžný výsledek ze Střekova, prostřídali jsme hráče a v tom horku to asi i podcenili,“ okomentoval bláznivý závěr neštěmický David Kubala. Právě Střekov totiž musel Neštěmicím pomoci výhrou nad Oldřichovem, což se ale nestalo, domácí rupli jasně 0:5.

„Bohužel nám chybělo osm hráčů, z toho pět ze základní sestavy, takže výsledek se dal čekat,“ prohodil trenér Střekova Pavel Bednář. „Nastoupilo několik dorostenců či hráčů, kteří nehráli na jaře ani minutu a soupeř nás prostě přejel. Bez milosti trestal naše chyby v obraně.“.

Střekovští tak klesli za Rumburk, který dovršil spanilou jarní jízdu výhrou 3:0 nad Děčínem a zajistil si záchranu. Pod střekovským hradem tak budou čekat, jak dopadne čtvrteční jednání svazu, kde bude po doručení klubových přihlášek stanovena podoba soutěží pro příští ročník. „Já věřím, že jelikož jsme první na řadě, některý z týmů soutěž nepřihlásí a nakonec se zachráníme. Hráči si to zaslouží, na jaře udělali pětadvacet bodů!“ uzavřel Bednář.

Smutek zavládl i v Mojžíři, který už sice byl smířen se sestupem, jenže neužil si ani vítěznou rozlučku. S Křešicemi doma prohrál 3:4, v Proboštově narazil Libouchec (1:3), jenž se ale v soutěži zachránil. Spokojenost panuje také v Chuderově, který přidal k záchraně třešničku na dortu, když porazil ve šlágru třetí Roudnici 4:2 a poskočil na čtvrtou příčku před Libouchec. 

Fotbal, I. A třída, 26. kolo:
Proboštov – Libouchec 3:1 (1:1) Branky: Ferenc, Cibrík, Beran – Wild. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: 3:2. Diváci: 100.
Mojžíř – Křešice 3:4 (2:3) Branky: Vitásek, Stárek, Tichovský – Lepič 2, Patka (PK), Limberk. Rozhodčí: Čáka. ŽK: 3:0. Diváci: 110.
Střekov – Oldřichov 0:5 (0:3) Branky: Zícha, Sedláček, Skrčený, Kočí, Čutík. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 3:0. Diváci: 100.
Čes. Kamenice – Neštěmice 5:7 (1:1) Branky: R. Mach 4, Mitruška – Pek 2, Lácha 2, Novák, Sloup, Martínek. Rozhodčí: Sitarčík. ŽK: 2:3. Diváci: 100.
Chuderov – Roudnice n. L. 4:2 (2:1) Branky: M. Rohlík 2, Soukup, Řezníček – Neuman 2. Rozhodčí: Doubek. Bez karet. Diváci: 100.