Zajímavé utkání se hrálo v Rumburku, kam po daleké cestě dorazily první Černovice, lídr krajské I. A třídy. Hosté vedli už 3:0, jenže domácí během deseti minut stihli vyrovnat. Pět minut před koncem ale o výhře Černovic rozhodl Sanko.

„Bláznivý zápas, který se ale musel divákům líbit. Za stavu 0:3 už jsem nevěřil, že bychom s tím mohli něco udělat. Přišel ale kontaktní gól. Pak soupeřův brankář vyrobil dvě chyby a hodně nám pomohl k vyrovnání. V závěru ale hosté opět udeřili, na to jsme neměli odpověď. Škoda, bod jsme mohli mít. Já se těšil na penalty a taky na to, že je konečně vyhrajeme,“ usmál se David Dvořák, předseda Rumburka.

„Byla to docela divočina, jsem ale rád, že jsme udrželi neporazitelnost a body si odvezli. K domácím to bylo až kruté, hráli dobře. Zasloužili si bodovat,“ řekl černovický trenér Josef Jebavý, který tak výhrou udržel svůj celek na prvním místě tabulky.

Trmice (žluté dresy) - Tisá 6:0. Zasahuje brankář Daniel Smolař
Brankář Trmic a Rapidu Smolař: Fotbal mě zase baví, jedničkou je ale futsal

Konec sezony už vyhlíží Šluknov, který doma podlehl Roudnici 1:3 a prodloužil tak sérii bez výhry. „Máme problémy se standardními situacemi, lehko inkasujeme na gól se zase nadřeme. Je potřeba posílit a tuhle sezonu už hodit za hlavu,“ má jasno Ladislav Čurgali starší, kouč Šluknova.

„Hráči zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a odhodlání. První poločas jsme splnili vše, co jsme si k soupeři řekli a neslo to i ovoce. Domácí možná více drželi míč, ale my byli efektní i efektivní. Poločasové vedení o tři branky je i důkaz,“ liboval si šéf roudnické lavičky Pavel Hoznédl. „Druhá půle byla poznamenaná tím, že jsme odehráli zápas v jedenácti lidech, posledních dvacet minut po vyloučení Šeby v deseti. Docházely síly, moc fotbalu už tam z naší strany nebylo. Šluknov navíc hnali fantastičtí fanoušci. Kluci ukázali velký morál a konečně i zkušený výkon. I přes inkasovanou branku jsme si výhru nenechali vzít,“ dodal.

Na první body dál marně čeká Střekov, který nestačil ani na Mojžíř, byť padl pouze 4:6. „Splnili jsme povinnost a máme 3 body, ale to je asi tak všechno,“ nebyl spokojený trenér Mojžíře Michal Kubec. „První půle byla ještě v pořádku. Hráli jsme zodpovědně, proměnili šance a soupeře jsme téměř nepouštěli před naší bránu. Druhá půle byla ovšem z naší strany katastrofa. Nedrželi jsme pozice, každý si dělal co chtěl, nebránili jsme. Už jsme si asi mysleli, že se nemůže nic stát. Naproti tomu domácí vstřelené branky povzbudily a prali se o každý gól. Takže opravdu jediné, s čím můžu být spokojený, jsou 3 body za vítězství,“ dodal.