Páté kolo fotbalové I. B třídy přineslo vysoké výhry Mojžíře a Chlumce, dvoubodový zisk slaví také Svádov. Nevedlo se Hostovicím, další debakl utrpěli fotbalisté Vaňova.

Fotbalisté Mojžíře chtěli v domácím prostředí napravit slabý výkon z posledního kola ve Svádově, což se jim povedlo. Unčín od začátku přehrávali, v první půli ale vstřelili jediný gól. Po změně stran se ale rozjel jejich gólostroj naplno a domácí nakonec vyhráli 6:1.

„Tentokrát jsem s výkonem spokojený. Kluci se z minulého zápasu poučili a podali naprosto odlišný výkon. Celý zápas jsme byli lepším týmem. Museli jsme se vyrovnat se soupeřovou agresevitou, místy až brutalitou. To jsme zvládli a navíc jsme tentokrát předvedli i fotbalovost a velkou chuť po vítězství,“ hodnotil utkání trenér mojžířských fotbalistů Michal Kubec.

Vysokou výhru slaví také Chlumec, který přejel Heřmanov 9:1. „Soupeře jsme nechtěli podcenit, a tak jsme do zápasu doslova vlétli a po dvaceti minutách jsme vedli 4:0,“ líčil kouč Chlumce Petr Škvor. Hattrick zaznamenal Uhlíř, jinak se o branky podělilo sedm různých střelců. „Jedinou kaňkou je inkasovaný gól, o který jsme si ale svou lehkovážností koledovali,“ dodal Škvor.

Mezi štikami z I. A třídy zatím drží krok i fotbalisté Svádova. Ti urvali cenné dva body (0:1 pk) v Bohušovicích nad Ohří. „Vzadu jsme hráli hodně s přehledem, podpořil to skvělý výkon brankáře Součka. Soupeř byl velice silný a fotbalový, paradoxně ale největší tutovku zápasu jsme měli pět minut před koncem my. Dva body z Bohušovic ale bereme,“ řekl svádovský lodivod Pavel Přibyl.

Výprask 2:6 v Pokraticích schytal Vaňov, Hostovice prohrály doma 1:3 s Českou Kamenicí, ve druhé půli ani nevystřelily na bránu. "Zasloužená porážka. Doma jsme si sice věřili, ačkoliv šlo o tým z I. A třídy. Jenže v první půli jsme spálili tři tutovky, za což nás následně soupeř potrestal, a to ještě nedal penaltu," zhodnotil vedoucí hostovického mužstva Roman Löffler.