Mojžíř obral v 15. kole I. A třídy o bod lídra z Roudnice, čímž pomohl k návratům do čela Neštěmicím. Střekov smetl 6:1 Křešice, důležitou výhru z České Kamenice veze i Libouchec.

Fotbalisté Mojžíře přivítali Roudnici, první poločas však příliš fotbalové krásy nenabídl. Přesto se hosté dostali do vedení, hned po pauze ale srovnal domácí Král. Roudnice však i napodruhé překlopila skóre na svou stranu, jenže Duna osm minut před koncem poslal zápas do penalt. V těch ale tentokrát Mojžíř neslavil.

„Před zápasem bychom asi bod s Roudnicí brali, ale vzhledem k průběhu je to trošku zklamání,“ naznačil smíšené pocity domácí trenér Michal Kubec. „První půle byla z obou stran slabá, nám rozhodně pomohla střídání, která hru oživila. Mrzí mě, že jsme ani jednou nevedli, věřím, že pak bychom zápas dovedli do vítězného konce.“

LIBOUCHCI SE VRÁTILO ŠTĚSTÍČKO

Daleko spokojenější jsou v Libouchci, jenž přivezl všechny body z horké půdy v České Kamenici. „Maximální spokojenost,“ vyhrkl bez přemýšlení kouč Václav Strádal. „První půle byla vyrovnaná, my měli dvě šance, ze kterých jsme dali tyč a gól,“ popsal mimo jiné jedinou trefu Černohorského. „Ve druhé půli jsme se 40 minut bránili, ale štěstíčko se tentokrát přiklonilo zpátky na naší stranu,“ pravil s úsměvem. „O tom je zkrátka někdy sport, získali jsme zpět body, které jsme ztratili doma, takže si rozhodně nestěžujeme.“

Méně spokojeni už jsou v Chuderově, který si z Proboštova odvezl bůra, ačkoliv už ve 2. minutě vedl po brance Soukupa. Domácí ale během sedmi minut otočili na 2:1, vzápětí nedal Chuderov penaltu a definitivní ránu do vazu mu zasadil po krásné individuální akci mladík Kalabza, po pauze přidali domácí další dvě trefy.

DVOŘÁKOVIC SHOW

Na Střekově, který sestřelil 6:1 Křešice, zářili především Dvořákové. Brankář Zdeněk chytil dvě penalty, útočník Dominik nasázel pět branek. „Po asi nejhorší zimní přípravě, jakou kdy pamatuji, jsem se zápasem maximálně spokojen. Hráči byli bojovní, důslední a všichni si zaslouží velkou pochvalu,“ zářil trenér Pavel Bednář. „Porazili jsme ambiciózního soupeře, který si evidentně přijel pro tři body,“ dodal spokojeně.

Zpět v čele tabulky jsou fotbalisté Neštěmic, kterým pomohlo zaváhání Roudnice i výhra 3:0 v Rumburku. Dvakrát se prosadil Čisár, pojistku přidal v závěru Stehlík.