Jeho tým zdolal Oldřichov 2:1 a oživil naději na záchranu. „Takhle kdybychom hráli celou sezónu, tak nehrajeme o záchranu, ale to už jsem říkal,“ musel zopakovat po několikáté v sezóně. „Konečně jsme se sešli v plné sestavě a bylo to znát. Hrálo se ve velkém horku, takže jsem rád, že jsem mohl čtyřikrát vystřídat. Všechny změny hru oživily.“

Kubec vyzdvihl také skvělé fanoušky, což už je v Mojžíři tradice. Dorazilo jich 270, což je mimochodem víc, než třeba v ČFL na zápas na jaře rozjetého Litoměřicka. „Nálada je po výhře s lídrem výborná, spravili jsme si chuť po posledním zápase, navíc jsme se skvěle naladili na derby,“ připomněl nadcházející duel s Neštěmicemi, který jistě znovu upoutá davy fanoušků.

Právě Neštěmicím ztráta Oldřichova pomohla, jenže rival Mojžíře prohrál 3:6 v Proboštově a zůstává tak druhý. Neštěmičtí nedokázali navázat na čtvrteční výhru 4:1 proti Střekovu, ten naopak složil reparát doma s Bohušovicemi, které přejel 4:0. Díky této výhře se posunul na šestou příčku, která znamená záchranu, Mojžíř na ni ztrácí čtyři body. Právě jednomu z těchto dvou týmů nejspíš zůstane Černý Petr a sestoupí. Záchranu slaví i Chuderov po výhře 6:3 nad Křešicemi, Libouchec prohrál 0:2 ve šlágru s Roudnicí a stále mu chybí bod. 

Fotbal, I. A třída, 24. kolo:
Chuderov – Křešice 6:3 (2:1) Branky: Řezníček 3 (1 z PK), V. Rohlík, Soukup, Vosyka – Satran, Zákravský, Patka. Rozhodčí: Davignon. ŽK: 3:0. Diváci: 50.
Proboštov – Neštěmice 6:3 (2:1) Branky: Beran 3, Cibrík, Brodský, vlastní Reischel – Lácha, Bernášek, Čisár. Rozhodčí: Plzák. ŽK: 3:4. Diváci: 120.
Střekov – Bohušovice 4:0 (3:0) Branky: Dvořák 3, Čapek. Rozhodčí: Červený. ŽK: 4:4. Diváci: 70.
Mojžíř – Oldřichov 2:1 (1:1) Branky: Tichovský, Vitásek – Sedláček. Rozhodčí: Maleček. ŽK: 5:5. ČK: Svoboda (O). Diváci: 270.
Roudnice – Libouchec 2:0 (1:0) Branky: Slavíček, Blažek. Rozhodčí: Živnůstka. ŽK: 2:4. ČK: Černohorský (L). Diváci: 100.