„Uvidíme, jestli se v A třídě udržíme nebo ne, ale budeme pro to dělat maximum. Samozřejmě vím, že jsme ještě nepostoupili, ale já si nedovedu představit tu ostudu, kdyby to nedopadlo," řekl už před časem Michal Motejl, člen výkonného výboru pokratické kopané. 

Pokratičtí prohráli v Roudnici na umělé trávě s tamním béčkem, doma se pak překvapivě trápili s Bohušovicemi, porazili je až na penalty. Z dalších šesti jarních duelů ale brali plný počet bodů, není proto divu, že už se můžou těšit na I. A třídu. 

Proti Chlumci začal tým kouče Marčaníka s chutí a brzy šel po rohovém kopu díky Vlašičovi do vedení. Pak ale zvadl, kombinace ztratila na přesnosti, na kopačky se vkradla nepochpitelně nervozita. Hosté měli několik šancí na vyrovnání, paradoxně to byly ale Pokratice, kdo se radoval z gólu, konkrétně Procházka.

Mužstvo z Ústecka vstoupilo parádně do druhé půle. Snížilo, Sakův centr využil Mach, ale záhy se zlobilo na sudího Plzáka, který dovolil Pokraticím zakončit akci, na jejímž konci byl Malec. 

Šest minut před koncem zvýšil na 4:1 Smetana a přestože kapitán Mach svým druhým gólem skóre korigoval, Chlumec už skóre nezměnil. Jeho série bez výhry je nyní pětizápasová. „S výsledkem nejsme spokojení, výkon lze ovšem hodnotit pozitivně a tak věříme, že černou sérii zlomíme doma s Chuderovem," řekl k porážce vedoucí Chlumce Roman Veselý. 

TJ Sokol Pokratice - Litoměřice - TJ Chlumec 4:2 (2:0). Branky: 11. Vlašič, 39. Procházka, 53. Malec, 84. Smetana - 50. a 86. Mach. Rozhodčí: Plzák - Živnůstka, Davignon. ŽK: 2:3. Diváci: 50.