Šlágr 9. kola fotbalové I. A třídy mezi Neštěmicemi a Roudnicí ovládl domácí celek, který zvítězil díky brankám v závěru utkání 3:0. Výhrou si upevnil pozici na čele tabulky, kde má nyní už čtyřbodový náskok.

Domácí byli v první půli daleko aktivnější, jenže se dlouho potýkali s nepřesnou muškou. První branky se tak dočkalo slušně zaplněné hlediště, kde se sešlo 300 fanoušků, až chvíli před poločasovou pauzou. Po akci Memetiho se dostal k míči Lácha, jenž jako nejlepší střelec svého celku svou šestou letošní trefou rozvlnil síť za hostujícím brankářem.

„Během přestávky řekli trenéři hráčům, aby pokračovali v aktivní hře. S výkonem byli spokojení, navíc si soupeř žádnou výraznější šanci nevypracoval,“ komentoval přestávkové dění vedoucí domácího mužstva Hynek Čech.

Jenže do druhého poločasu vstoupili jednoznačně lépe hosté. Roudničtí fotbalisté měli převahu, snažili se dostávat do šancí rychlou kombinační hrou. Nejblíže ke gólu měl v 50. minutě kapitán Jiří Trejbal, jehož tvrdá rána skončila na tyči. Následně po přihrávce Jana Aubrechta pálil hostující kapitán z první nad branku. Úspěch hostů v zakončení ale stále nepřicházel, celek z Podřipska tak musel otevřít hru, což se mu hrubě nevyplatilo.

V závěrečných minutách se totiž prosadil nejprve Memeti, po něm upravil na konečných 3:0 jubilejním padesátým gólem za Neštěmice Tomáš Stehlík.

„Roudnice měla dobré protiútoky, jsme rádi, že se nám je podařilo eliminovat,“ pochvaloval si po utkání Čech, jehož celek tak ještě vylepšil svůj náskok na čele tabulky. Už v příštím kole ho ale čeká derby s Chuderovem, který se zatím také drží mezi kluby na čele tabulky.