Do konce sezóny chybí v I. B třídě pět zápasů a pomalu začíná jít do tuhého. Díky reorganizaci bude na záchranu nejspíš stačit maximálně šesté místo, každý bod se tak počítá. Hned dva získal v souboji druhého se čtvrtým Svádov, který zdolal Union Děčín 2:1 na penalty.

Svěřenci Pavla Přibyla přivítali doma Union Děčín, od začátku se hrálo pěkné utkání, které diváky muselo bavit. „Myslím, že Děčín hodně podržel brankář, asi tři nebo čtyři zákroky tam měl doslova zázračné, nutno ale říct, že ne náhodně, ale díky jeho kvalitě,“ hodnotil Přibyl, jenž na Děčínsku dříve trénoval. „S koncovkou máme letos problémy, nyní nás stála tři body. I se dvěma jsem ale spokojen,“ hlásil po utkání.

Za hosty udeřil po bezbrankové první půli kanonýr Murdych, skóre však čtvrt hodiny před koncem srovnal Pittner. „My jsme se na něj zaměřovali, víme, že je to gólový zabiják,“ odtajnil Přibyl fakt, že Murdych je svým střeleckým umem pověstný. „Stejně si ale počkal na svou šanci, a tu proměnil. V další ho naštěstí skvěle vychytal náš brankář. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, že bojovali až do konce a dovedli zápas k zisku dvou bodů,“ neskrýval nadšení. „Sálalo z nich, že chtějí zápas otočit, což se nám nakonec povedlo.“

Svádov tak získal cenné body, na první sestupovou příčku ale stejně nemá nějaký oslnivý náskok. Od sedmého Unčína ho dělí jen sedm bodů, ve hře jich je ještě patnáct. Právě domácí porážkou 2:3 s Unčínem si zkomplikovali situaci v Hostovicích, jejichž náskok se smrskl na pouhé tři body. Domácí sice prohrávali 0:2, v závěrečné půlhodině však dokázali srovnat. Krátce na to si ale dal vlastní gól Tipan a hosté si odvezli všechny body.

CHLUMEC KLESÁ

Záchranářské ambice se bortí také Chlumci, kterému chybí řada zraněných hráčů. Svěřenci Petra Škvora tak na jaře klopýtají, ve vyrovnané tabulce klesli na osmou příčku. Stalo se tak po jasné porážce 0:4 ve Velkém Březně, které už je smířené se sestupem.

Podobný scénář prožily Trmice, jež jsou sice poslední, o víkendu však doma zdolaly 3:2 čtvrté Meziboří, které navíc v minulém kole překvapilo lídra ze Šluknova. Domácí sice dvakrát prohrávali, pokaždé však dokázali srovnat, vítězný gól dal v 90. minutě Polák. „Soupeř podle mě nepředvedl výkon, který by odpovídal jeho postavení v tabulce. Naopak naši mladíci bojovali a výhru si zasloužili,“ hodnotil trenér Trmic Tomáš Uxa. „Získat po takové době tři body, navíc gólem v poslední minutě, byla velká euforie, rozhodnout jsme ale mohli už dřív. Určitě nám pomohlo vyloučení hostujícího kapitána v 70. minutě.“

Reálnou naději na start v I. B třídě i pro příští ročník živí ještě Chabařovice, ty doslova vydřely výhru 4:3 v Dubí.