V přípravě Hostovice porazily 8:1 Chabařovice, 4:2 vyhrály v Lenešicích. Kouč Jaroslav Dvořák si mohl mnout ruce, jeho svěřenci ukazovali na hřišti potřebnou kvalitu, která by se měla ukázat i v mistrovských duelech. Dvořák tři kola před koncem na trenérském postu nahradil Oleksandra Vepryka, jenž se podle zákulisních informací netěšil v kabině dostatečnému respektu. Do Hostovic přitom přišel v létě, u mužstva tak působil velmi krátce. Dvořák, bývalý hostovický hráč, dokoučoval podzim a poté si vzal čas na rozmyšlenou. „Vzhledem k tomu, že cítím velkou podporu klubu, kabiny a také manželky, rozhodl jsem se pokračovat," oznámil na začátku zimní přípravy, že není potřeba hledat nového kouče.

Hráčem podzimu byl Lukáš Berky, nejvíc gólů, osm, nasázel Martin Gajdoš. Kdo dál je pro Hostovice v sestavě nepostradatelný? Pro defenzivu jsou důležití Arnošt Černohorský a Jan Vícha, ofenzivě hodně pomáhají Jiří Vávra a kapitán Jan Langer.

Fotbalové hřiště v Hostovicích je kuriózní sklonem v podélném i příčném směru. Varování u vstupu na plochu
Bizarní fotbalová hřiště: Jak se hraje "na sjezdovce" aneb hostovický unikát

Hostovicím se povedly duely s béčkem Roudnice a Bohušovicemi (oba vyhrály 5:0) i v České Kamenici (5:1), naopak jim nevyšla utkání s Velkým Březnem (1:7) či s Dušníky (0:5). Mezi nepříliš vydařená utkání lze řadit i to vítězné na Střekově. Utrápenou výhru zařídil v 88. minutě nádhernou ranou ze 40 metrů Lukáš Berky, ale samotné hráče tři body příliš netěšily, protože hra mužstva s outsiderem soutěže byla více než bídná.

Hostovickým problémem byl nedostatek týmovosti, na čemž se během zimní přípravy snažil kouč Dvořák zapracovat. Pochlubit se může solidní docházkou, ta ostatně mužstvo netrápila ani na podzim.

Hostovicím se v zimě povedlo získat Tomáše Štorce, Tomáše Moravce nebo Miroslava Horáka. Na známém šikmém hřišti už naopak nebudou působit Petr Fránek i Bohuslav Matys.