Fotbalová I. B třída za sebou má 7. kolo. První body v něm slaví Vaňov, uspěl i Mojžíř a také Hostovice, které doma roznesly Chlumec.

„Do zápasu jsme vstoupili laxně, bez zájmu. Během pár minut jsme dostali dva góly a přišlo mi, že hráči čekají, až poločas, ve kterém musejí hrát do kopce, skončí,“ glosoval mizerný výkon svých svěřenců v narážce na známou nerovnost hostovickéhho hřiště kouč Chlumce Petr Škvor. „Bohužel jsme dostali další dvě branky, domácí byli jasně lepší,“ uznal. Po změně stran sice Chlumec dokázal dvakrát kontrovat, stejně se ale vedlo i domácím. „Ani poločas z kopce nás evidentně moc nebavil. Hrozný zápas z naší strany skončil porážkou 2:6 a ještě vyloučením Saka, který neudržel nervy a nechal se vyloučit,“ litoval chlumecký trenér.

Daleko spokojenější mohl být trenér Mojžíře Michal Kubec. Jeho tým smetl Českou Kamenici 4:0 a to ještě několik tutovek pochytal hostující brankář. „Odehráli jsme letos asi nejlepší utkání. Dařilo se nám směrem dopředu a vzadu jsme konečně udrželi nulu,“ pochvaloval si Kubec. „Pomohly nám dvě rychlé branky na úvod, ale to byl náš záměr,“ pokračoval. Nezapomněl ale zmínit i řadu neproměněných šancí. „Na tom musíme ještě zapracovat, protože jsme jich opravdu měli na dva, možná i tři zápasy.“

Radovat se konečně může i Vaňov, který doma zdolal 4:3 České Kopisty, Svádov urval dva body za výhru 1:0 na penalty v Pokraticích.