Tou nejvíce viditelnou bude nový trenér na střídačce Jiskry. „Áčko převzal Míra Hlaváček, který se k prvnímu týmu posunul z rezervy,“ vysvětlil předseda klubu David Řezáč, jenž bude Hlaváčkovo pravou rukou.

Dosavadní kouč Karel Moravec bude totiž působit na hřišti. „Ono to tak bylo už párkrát během podzimu. V zimě nám pak odešli dva hráči, a i proto, že ten podzim nebyl bůhví jaký, přesunuli jsme do áčka dva kluky z béčka a na hřišti bude i Kája,“ pokračoval.

Připomeňte si, jak vypadal zápas Slovan Ústí - Letci Letňany
Ústecký Slovan v podmínce, hrozí mu uzavření stadionu

Přesto ale obavy o záchranu nepanují, naopak Řezáč vidí spíš pozitiva. „Zapojili jsme víc kluků z dorostu, to je vždycky plus. Na konci první půlky jsme myslím ukázali, že můžeme hrát i se silnými protivníky, takže věřím v bezproblémovou záchranu. Chtěli bychom hrát klidný střed,“ prohlásil rezolutně.

Tým trénuje už od druhého lednového týdne, prakticky měsíc naháněl pouze fyzickou kondici. „Hodně jsme běhali, pět dní jsme byli také na soustředění ve Vilémově,“ uvedl šéf klubu, jehož výběr v přípravě těsně podlehl Mojžíři.

Galavečer Tohle je box IX, Ústí nad Labem, 2.3.2024, Tomáš Šálek (modrý roh, bílé rukavice) vs Jiří Surmaj, titulový zápas v supertěžké váze o pás mistra ČR
Slova šampiona: Starý Tomáš by se vyděsil, ale já bych pro výhru chcípnul

Další změnu pocítí fanoušci chuťově. Stánek s občerstvením, kde jste si mohli dát krom tradičních klobás či špízů také steak nebo vyhlášená žebírka, totiž bude mít nový majitel. „Jirka Ondrka, který u nás působil léta i ve výboru, se odstěhoval, takže stánek bude úplně nanovo,“ dodal na závěr Řezáč.