Litoměřicko potvrdilo pátou příčku vysokou sobotní výhrou 6:1 v Neštěmicích. Všichni diváci ještě ani nebyli na svých místech a už se děly věci… Tyč, břevno, gól! To vše v první minutě. Hosty nastartoval šikovný David Mrázek, jenž zakončil parádní rychlou akci.

„Probíhalo to v pohodě a podle představ. Pomohl nám první gól, první poločas byl vyrovnaný, druhý jsme měli pod kontrolou. Na domácích se projevilo, že vystřídali v poločasové přestávce dva jejich produktivní hráče,“ uvedl David Mrázek, jenž svůj druhý gól přidal po půlhodině hry. Mluvil o odstoupení Víta Pavlíčka a Jana Martínka.

Fotbalisté Brné ilustrační
Divize nebude! Neshodla se na ní jednomyslně kabina

Litoměřická parta to na Český Lev umí. V září vyhrála na domácí půdě 7:0, v sobotu již zmiňovaných 6:1. „Jsme spokojení, protože nastoupili hráči mladších ročníků a dokázali, že když se podaří vstřelit vedoucí branku, tak umíme hrát fotbal, umíme si vyhovět. Bylo to dobré,“ chválil litoměřický trenér Štefan Knapík.

Neštěmice, za které skóroval jen zkušený Patrik Lácha, skončily na dvanáctém místě tabulky, s náskokem tří bodů na sestup.

HISTORICKÉ UMÍSTĚNÍ BRNÉ

Vítězný konec sezóny prožila Brná, která přejela FK Ústí/Domoušice 7:2. Jelikož ovšem nevzala postup do divize, pravděpodobně tím právě svého soupeře odsoudila k sestupu do I. A třídy.

Vladimír Růžička trénoval mimo jiné i Litvínov, Chomutov či Kadaň.
Podepsáno? Ústecký Slovan povede bývalý reprezentační kouč Růžička

„Ústí přijelo sebevědomé, ale neponechali jsme nic náhodě, na soupeře jsme vlétli a po osmi minutách hry jsme měli tříbrankový náskok,“ pochvaloval si sportovní manažer Brné Martin Vrtiška. „Následoval festival neproměněných šancí, první půle byla z naší strany opravdu výborná. Bylo to ale náročné utkání, musím říct, že soupeř je kondičně opravdu velice dobře připravený,“ uznal i kvality mladíků na straně hostů.

„Po přestávce nejspíš došlo k nějakému sebeuspokojení, zmírnili jsme tempo a pustili soupeře do šancí. Některé pochytal brankář Páv, dvě se mu ovšem podařilo proměnit,“ nebyl Vrtiška úplně spokojený se druhou pětačtyřicetiminutovkou. „I přes nepostup do divize jde o historické umístění SK Brná, za což jsme všichni nesmírně rádi.“