Svádov na úvod dominoval, Skorotice, hrající o dvě soutěže níž, zdemoloval odpovídajícím rozdílem 6:0. „Já to beru zejména jako přípravu na novou sezónu, protože být půl roku bez fotbalu by bylo hrozně dlouhé. Jsem rád, že se scházíme, ačkoliv jsme měli několik absencí. Máme ale široký kádr, hráli především mladíci. Na obou týmech byla vidět hlavně radost z toho, že zase mohou hrát fotbal,“ hodnotil trenér Svádova Pavel Přibyl. Dva góly dal Kunta, k němu se přidali Václav Přibyl, Blaško, Košvica a Vanša.

Podobným způsobem zvládly svůj start i Neštěmice, které otevřely skupinu Východ už ve čtvrtek dalším městským derby s FK Ústí U19. Už v první půli se prosadili Wajshajtl s Kubalou, po pauze přidali další zásahy Reischel, Klaser a Pavlíček a Neštěmice tak zvítězily 5:0.

Jevgenij Demčenko (uprostřed) a Jan Králík (vlevo)
FOTO: Brná je v semifinále krajského poháru! Krupku popravila exligová dvojka

Výsledkově naprázdno vyšly Trmice, které prohrály v Libochovicích těsně 3:4. „Vedli jsme 2:0, ale protože nás bylo asi dvacet, chtěli jsme prostřídat všechny hráče. Bohužel u některých šlo vidět, že ta dlouhá pauza se podepsala úplně na všem, včetně kondice,“ zhodnotil trenér Trmic Tomáš Uxa. Dvě branky vstřelil na Korona cup ze Střekova zapůjčený Dominik Dvořák, třetí přidal Benáček.

Desetičlenná skupina má o víkendu na programu další kolo, předehrávku obstarají opět Neštěmice, které hrají v Českých Kopistech už ve středu od 17 hodin.

FOTBAL, KORONA CUP, 1. KOLO:
Libochovice - Trmice 4:3 (0:1)
Branky: Chvála 2, Hudik J., Augusta - Dvořák 2, Benáček
Rozhodčí: Lesák, ŽK: 2:5. Diváci: 60

Svádov - Skorotice 6:0 (4:0)
Branky: Kunta 2, Přibyl, Blaško, Košvica, Vanša
Rozhodčí: Materna. Bez karet. Diváci: 32.

Neštěmice - FK Ústí U19 5:0 (2:0)
Branky: Wajshajtl, Kubala, Klaser, Reischel J., Pavlíček. Rozhodčí: Mollinger. ŽK: 2:2. Diváci: 70.

Další kolo:
České Kopisty - Neštěmice (středa 17.00)
Roudnice n. L. - FK Ústí nad Labem U19 (sobota 17.00)
Libochovice - Skorotice (sobota 17.00)
Svádov - Trmice (sobota 17.00)