Páteční baga, generálka proti Vaňovu a šlus. To je výčet „povinných“ letních akcí Hostovic. Zbytek zůstal individuálně na hráčích, jimž pokračující kouč Jaroslav Dvořák věří.

„Letní přestávka byla opravdu velmi krátká, proto jsem se tak rozhodl,“ uvedl muž, jenž bude v Hostovicích pokračovat i další sezónu, stejně jako vedoucí týmu Milan Motejl.

„Páteční bago sloužilo k tomu, aby byl kontakt s míčem. Tréninky vedl kapitán Honza Langer, já jsem byl tři týdny mimo a dorazil jsem až na generálku proti Vaňovu. Tento zápas splnil funkci tréninkové jednotky, ale moc nás neprověřil, protože domácí trenér dával možnost spoustě mladých hráčů. Takže jak na tom opravdu jsme ukáže až 1. kolo,“ předeslal Dvořák před startem soutěže, který nemohl mít pro Hostovice pikantnější příchuť. Po letech se totiž do soutěže vrací pod kopcem ležící Trmice, kam Hostovice územně spadají.

„Získali jsme čtyři nové hráče,“ kvitoval Dvořák příchody Gutha (Libouchec) Václava Láchy (Neštěmice), Fuče (FK Ústí) a brankáře Berjaka. „Skončil pouze David Veis. Tým je dlouho pohromadě, spousta kluků je v nejlepším věku, takže bychom rádi atakovali elitní pětku.“