Páté kolo I. A třídy, pro většinu týmů třetí hrané, přineslo první bodový zisk Libouchci, který zdolal silné Ledvice 3:1. Výhru 2:0 z Liběšic vezou také Neštěmice, naopak Střekov prohrál 1:4 v Roudnici, Chuderov padl doma 0:4 se Spořicemi.

„Výborný, kvalitní zápas, na který jsme se ale výborně připravili, což bylo na hřišti znát,“ hodnotil první letošní výhru kouč Libouchce Václav Strádal. Jeho svěřence poslal do vedení už v 10. minutě Řezníček, situaci pak domácím výrazně usnadnil Šoufek, který viděl během dvou minut dvě žluté karty a musel pod sprchy. „Můžeme se samozřejmě bavit, zda to byl nebo nebyl zlomový moment, já jsem ale především spokojen s tím, že ačkoliv jsme nebyli kompletní, splnilo to nějaké parametry, které jsem očekával,“ pokračoval Strádal. Hned po Šoufkově vyloučení zvýšil na 2:0 Hammer, ačkoliv hosté krátce po změně stran snížili na 1:2, naděje na zvrat jim vzal svou druhou trefou Řezníček. „Tři body už jsme potřebovali, věřím, že nás nakopnou,“ uzavřel domácí kouč.

Výhru z Liběšic si přivezly Neštěmice, gólově se opět prosadil Jan Čisár, který otevřel skóre už v 8. minutě. Deset minut před pauzou navýšil náskok Jahoda, stav 0:2 pak vydržel až do závěrečného hvizdu.

Bez bodů naopak zůstali fotbalisté Chuderova, kteří po úvodní výhře zaknihovali druhou porážku v řadě. Na domácím hřišti nedali ani gól Spořicím a prohráli 0:4.

Podobný osud potkal také Střekov, který se nedočkal třetího bodového zisku v řadě a v Roudnici prohrál 1:4. Rozhodl především dvougólový Denis Rusňák a také drtivý úvod domácích. Ti vedli po 13 minutách už o dvě branky, v poločase pak 3:1. Jakékoliv naděje na zvrat zadupal hned ve 46. minutě Pražák, který udeřil soupeře loktem a viděl okamžitě červenou kartu.