„Zápas o udržení v I. A třídě jsme bohužel nezvládli,“ pronesl po utkání zklamaně mojžířský kouč Michal Kubec. „První gól jsme si dali sami, kdy jsme vymýšleli zbytečně složitou rozehrávku, kterou soupeř lehce přečetl a chybu okamžitě potrestal. Zbylé dva góly nám dali rozhodčí,“ nerozpakoval se vypálit. „Zápas jsme nezvládli v hlavě, neustáli jsme tragický výkon rozhodčích, což asi rozhodlo,“ pokračoval rázně. „Takhle naštvaný a vzteklý jsem snad nikdy nebyl, za to bych se chtěl hráčům a fanouškům omluvit. Ale aby nás hned ve čtvrtém kole, ještě k tomu doma, takhle zařízli rozhodčí, to jsem ještě nezažil,“ ulevil si.

„Chyběl nám ale i důraz ve vápně, protože šance na zvrat jsme měli,“ uznal na závěr i nedostatky svého mužstva, které se propadlo na 11. příčku a na nesestupové pozice ztrácí pět bodů.

Devět gólů České Kamenici, navíc na jejím hřišti, nadělil Chuderov. Hattrickem se pod to podepsali Soukup a Řezníček. „V České Kamenici jsem nikdy nevyhrál, proto mě těší, že je to tak vysoká výhra,“ radoval se trenér Chuderova Petr Čítek. „Oni ale po chybě dostali ve 4. minutě červenou kartu, navíc se jim zranil klíčový hráč, což rozhodlo,“ nepřeceňoval kanonádu. 

FOTBAL, I. A TŘÍDA, 17. KOLO:
Střekov – Roudnice n. L. 4:2 (2:0)
Branky: Bednář, Růžička, Tran Arh Hoang, Dvořák – Neuman 2 (1 z PK).
Rozhodčí: Materna. ŽK: 3:3. Diváci: 100.
Rumburk – Libouchec 3:0 (1:0)
Branky: Chlada 2, Demeter.
Rozhodčí: Plzák. ŽK: 2:0. Diváci: 60.
Mojžíř – Proboštov 2:3 (1:2)
Branky: Král 2 (obě z PK) – Kalabza, Petrik, Šváb.
Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 2:4. Diváci: 180.
Čes. Kamenice – Chuderov 0:9 (0:4)
Branky: Soukup 3, T. Řezníček 3, M. Rohlík 2, Zvonek.
Rozhodčí: Maleček. ŽK: 1:2. ČK: J. Kozelek (Kamenice). Diváci: 80.
Junior Děčín – Neštěmice 1:3 (0:0)
Branky: Čapek – Čermák (PK), Čisár, Sloup.
Rozhodčí: Oborník. ŽK: 2:2. Diváci: 100.