„S výsledkem. který asi s děním na hřišti úplně nekoresponduje, jsme určitě spokojeni. Především s nasazením a až sebeobětováním našich hráčů hráčů,“ chválil po čtrnácté výhře v sezoně svůj mančaft Michal Račuk, předseda TJ Proboštov.

Na vysoké výhře, a teprve třetí sezonní porážce celku z okraje krajského města, se podílel klan rodiny Brodských. V 8. minutě dal první gól Jakub, později se čtyřikrát trefil jeho bratr Lukáš Brodský, ve 26., 33., 81.. a 90. minutě. To byla jízda!

„Zápas se jim povedl. Odmakali ho všichni, ale Lukáš ukázal, že pokud má formu a fotbal ho baví, je skutečně nadstandardní hráč. Třikrát to tam otevřel, celkem dal čtyři góly,“ chválil hvězdu zápasu, která je s 17 brankami pátým nejlepším střelcem krajského přeboru, šéf proboštovského klubu.

Sluneta Ústí - Pardubice, KNBL 2023/2024, čtvrtfinále, 1. zápas
FOTO, VIDEO: Sluneta nedala na úvod Pardubicím šanci. Hosté vedli jen 10 vteřin

Sportovně ale ocenil i výkon poraženého. „Brná prokázala, že je kvalitní, fotbalové mužstvo, chtěla hrát od první do poslední minuty. Má v kádru výborné hráče z vyšších soutěží a přispěla k parádní úrovni zápasu. Výsledek je pro ni krutý. Nám vyšla taktika na rychlé brejky. Celkově museli být všichni po zápase spokojeni.“

Určitě byli nadšení diváci, přišlo jich přes tři stovky. „Opět vytvořili parádní atmosféru, snad nám pomohou i teď v sobotu Ledvicích. Čeká nás derby, a jak se říká, to nemá favorita,“ dodal s úsměvem Račuk.

U hostů byla nálada pochopitelně opačná. Zejména sportovní manažer Martin Vrtiška neměl pochopení pro to, jak mohl jeho tým čtyřikrát inkasovat od jediného hráče.

I. B třída: Velké Březno - Roudnice B.
Číča i číča byli spokojeni. Velkáč proti béčku Roudnice zachránil rychlík Vichra

„Nedokážu pochopit, jak může takto zkušený tým, jakým Brná je, nechat jednoho hráče čtyřikrát skórovat. Že dá jeden gól, dobře. Když dá dva, tak už se na něj přeci zaměřím,“ kroutil nechápavě hlavou.

„V první půli se hrálo vyrovnané utkání, ale Proboštov na nás byl dobře připravený. Sice jsme se dostali do vedení 2:1, jenže místo abychom chvíli podrželi míč, chtěli jsme dát zběsile třetí, čtvrtý gól. Místo toho domácí otočili na 3:2. Čekal jsem, že po pauze zabereme a stav 3:2 otočíme, ale domácí trenér Němec na nás zkrátka vymyslel dobrou taktiku, my sice drželi míč, ale byli jsme impotentní,“ dodal.