"To, co jsem měl možnost si přečíst v rozhovoru s Rilkem a Králíkem se rozhodně nezakládá na pravdě. Z pozice sportovního manažera jsem měl za úkol pouze sportovní stránku A mužstva. Nikdy jsem se nezajímal o financování klubu, to nebyla má starost. Určitě nemohu za to, že hráči nenastoupili proti Neštěmicím. To pro mě bylo stejným překvapením jako pro fanoušky, sponzory a výbor klubu. Stejně tak nemohu za to, že se klub odhlásil ze soutěže. O tom rozhodoval pětičlenný výbor a nikoliv já, pan Štráchal či pan Patera," reagoval rezolutně.

"Naopak my tři jsme chtěli krajský přebor v Brné zachránit a některé hráče jsme přemlouvali, aby soutěž dohráli," dodal muž, jehož Králík označil za rakovinu klubu. "Říct tohle o někom je pro mě úplné morální dno. Já se k takovým věcem snižovat rozhodně nebudu, stejně jako pan Štráchal. Chování Jana Králíka a Emila Rilkeho je pro nás velkým zklamáním," doplnil.

Emil Rilke (v zeleném) ještě v době, kdy působil v Brné jako hráč
Brná promluvila. Za koncem v soutěži prý stojí intriky i neshody s vedením klubu

Problémy Brné podle něj pramení především z chování zmíněné dvojice, která neplnila své povinnosti a svým chováním k tomu podněcovala i další hráče. "Současná situace je způsobena rozporem mezi očekáváním generálního ekonomického partnera, který 15 let sponzoroval fotbal v Brné, a porušováním plnění podmínek vzájemné spolupráce, jíž neplní hlavně trenér a kapitán áčka, ale i další zkušenější hráči, kteří v tomto týmu působí," zaslal Vrtiška oficiální vyjádření.

"Čtyři měsíce neplní tréninkový plán a dávají tak špatný příklad ostatním hráčům, kteří chodí na tréninky v počtu menším, než osm hráčů. Výbor klubu i přes upozornění sportovního manažera a generálního sponzora nevyvodil žádná opatření, která by vedla k dodržování dohodnutého ekonomického a výkonnostního cíle klubu. Tím byl postup do divizní soutěže," pokračoval.

Svatopluk Habanec
Návrat legendy? Armu by mohl vést trenér Habanec

Výbor, jemuž aktuálně předsedá JUDr. Zdeněk Grus, měl podle něj podlehnout vlivu Králíka s Rilkem. "Jejich ambice jsou už nulové a sabotovali postup do divize. Svým jednáním způsobili znechucení sponzora a všech aktivních srdcařů klubu, kteří pro Brnou pracují, nemluvě o fanoušcích."

Pětičlenný výbor, v němž dále působí místopředseda Jaroslav Bukáček, sekretář klubu Jiří Topinka, Pavel Prousek a právě Emil Rilke se měl podle Vrtišky postavit za trenéra a kapitána, což vedlo ze strany generálního partnera k ukončení spolupráce a finanční podpory. "Dodnes mi ale není známo, zda to bylo jednomyslné rozhodnutí výboru. Ten ale patrně není schopen naplnit očekávání poctivých hráčů, fanoušků a příznivců. Proto v krajském přeboru Brná končí a klubu hrozí masivní odchod kvalitních hráčů," uzavřel své prohlášení sportovní manažer mužstva.