Vorel dal minulý podzim v dresu Novosedlic 34 branek, pak ale přijal nabídku Dobkovic. Za cíl si dal nasázet 25 gólů, nakonec mu k dosažení vytyčené mety chyběly jen dva. „On je zabiják ve vápně. To, kolikrát se trefil, mluví za vše. Navíc byl v Ústí, kde nebral zkušenosti a fyzičku,” je rád za návrat kanonýra Jan Leibl, novosedlický vedoucí, náhradní brankář a zároveň také trenérský asistent.

Kromě Vorla nováček získal i Marka Klinkáčka ze Sobědruh a Patrik Pokoš z Duchcova. „O Klinkyho jsme usilovali dlouho. Chce si vyzkoušet vyšší soutěž. Pokoš v Duchcově nedostával důvěru, protože chyběl na tréninkách.”

Vladimír Pešek (vpravo) v minulé sezoně nazul kopačky, aby pomohl svým spoluhráčům. Nyní se chce věnovat především roli trenéra, je ale znovu připravený v případě nouze na zelený pažit vyběhnout.
Ohníčský Baník převzali Pešek s Pálkou. Mužstvo ale zatím netrénuje

V Novosedlicích jsou tréninky ve čtvrtek, to by Pokoš měl stíhat. A chybět by na nich neměl ani Dušan Tesařík, v současné době trenér třetiligového Ústí. „Trénoval nás poslední roky, ale po nabídce od Ústí už pochopitelně tolik nestíhal. Tréninky jsou u nás ve čtvrtek, ty by mohl stíhat, Ústí má volno. A co se týče zápasů, chceme si je dávat tak, aby nekolidovaly s duely Army. A samozřejmě nebude moct být trenér oficiálně, když je v Armě; v zápise asi bude Vobecký, nebo si udělám licenci já," informuje Leibl.

Novosedlice skončily v okresním přeboru druhé za prvním Litvínovem, nad možností postupu váhaly. „Měli jsme parádní podzim, ale na jaře se nám nedařilo, protože Dan byl v Dobkovicích a celkově jsme soutěž dohrávali sotva s jedenácti hráči. Nakonec ale vyhrála chuť krajskou soutěž vyzkoušet. Snažili jsme se posílit několika hráči, abychom byli konkurence schopni.”

Luděk Altman je novým koučem Krupky
Krupku povede dosavadní asistent Altman. Změny v kádru nejsou malé

Novosedlicím by se líbil i návrat Mayerhofera, stále ale trénuje s Ústím. „Uvidíme, zatím tam pořád je, i když týden je to tak, že chce být tam, týden zase onak. Necháme se překvapit,” komentuje Leibl další případný comeback, který by byl pro nováčka velkou posilou.

Jaké budou jeho cíle? Záleží prý na tom, jak se mu ještě podaří posílit a také na tom, jestli všem hráčům vydrží tolik potřebné zdraví. „Chtěli bychom hrát hodně nahoře. Chceme hrát pořád stejný fotbal, takže vysoký presink, rychlý přechod do útoku a co nejčastěji zakončovat. Tohle nás poslední sezony zdobilo, tak v tom chceme pokračovat.”