Do dalšího ročníku jde ambiciózní kádr s cílem umístění ve středu tabulky minimálně zopakovat. „Chtěli jsme tým hlavně rozšířit a zkvalitnit. Krajský přebor se za poslední roky zvedl. Má vysokou úroveň, přichází do něj spousta mladých hráčů,“ říká v rozhovoru předseda Brné Karel Koubek.

Když se vrátíme k poslední sezoně. Brná vlastně byla po druholigové Armě druhým nejlépe umístěným týmem v okrese. To vás jako předsedu musí hodně těšit, ne?
Bezesporu. Je to super pocit. Po podzimu jsme měli hodně slušný počet bodů. Pak ale přišlo asi malé uspokojení a kluci ztráceli body s týmy, které mohli v pohodě porážet. Nakonec se mužstvo semklo a silou vůle dokráčelo k velice pěknému sedmému místu. Myslím, že můžeme být všichni v klubu spokojení.

Nyní vás čeká v přeboru další kapitola. Tým začal trénovat už v polovině července. Proč tak brzy?
Už po posledním mistrovském zápase jsme si s týmem sedli a dali dohromady kdo a kdy má dovolenou. Nakonec jsme usoudili že má smysl začít takhle brzy. Kluci klubu vyšli vstříc, dovolenou si většina z nich zařídila tak, aby do přípravy šla hned. Někteří hráči dovolenou měli delší, ale dost jich začalo od začátku.

Jaké máte z přípravy pocity?
Musím ocenit hlavně to, že hráči opravdu chodí. Účast je nadstandardní. Navíc makají v obrovských vedrech. Mám z přípravy dobrý pocit. Začali jsme brzy i proto, aby si tým po všech stránkách sedl co nejdříve.

Kdo se podle vás popere o čelo tabulky?
Myslím, že to bude podobné předchozím sezonám. Nahoře bude Štětí, Srbice, také Krupka hodně posílila. A ukázal bych i na Modlany.

Tipnete si první tři místa?
Štětí, Krupka, Srbice.

Krajský fotbal čeká po sezoně 2018/2019 reorganizace. Jak se na změnu díváte?
Každá změna má své pro a proti. Zde ji ale chápu. Zkvalitní se tím i okresní fotbal, což je samozřejmě dobře. Ústecko má málo mužstev, Litoměřicko zase hodně. Změna tak bude pro mnoho oddílů bolestivá, ale má smysl a jde o krok dopředu.

Poslední dotaz se týká letošního světového šampionátu. Jak se vám mistrovství líbilo?
Před turnajem bylo mnoho obav, ale Rusové akci pojali po organizační stránce velmi dobře. Líbily se mi stadiony, žádný velký problém vlastně nebyl. Zápasy měly světovou kvalitu, k vidění bylo mnoho překvapení, já byl nadmíru spokojený. Navíc jsem dlouholetý fanoušek Chorvatska, takže já měl obrovskou radost. Jen škoda, že Chorvatům nevyšlo finále s favorizovanou Francií.