Trenér Tomáš Uxa byl totiž na rodinné dovolené, Vávrovi sice předal pokyny, zároveň mu ale nechal i tak trochu volnou ruku. „S Tomášem jsme se dohodli na sestavě, ale řekl mi, že pokud budu něco cítit jinak, můžu si to upravit. To se stalo a naštěstí to vyšlo,“ neskrýval Vávra radost z vydřené výhry, která se ale nerodila lehce.

Oba týmy se celý zápas přetahovaly o vedení. Když už se zdálo, že Hostovice znovu dovedou zápas do vítězného konce, přišla trmická trefa v 5. minutě nastavení, která poslala zápas za stavu 3:3 do penalt.

Hosté se pochopitelně zlobili na sudího Šmida, trenér Jaroslav Dvořák se snažil být diplomatičtější. „Jsem zklamaný, protože jsme byli velmi blízko ke třem bodům. Sedmiminutové nastavení? Pravda, v soutěži, jako je I. B třída, to není úplně standardní, ale na to se nechci vymlouvat,“ krčil po utkání rameny.

Taková porce přidaného času překvapila i Davida Vávru, který hodnotil sedmiminutové nastavení následovně: „Obvyklé to není, na druhou stranu se tomu tolik nedivím, jelikož soupeř v závěru opravdu hodně zdržoval.“ Jeho slovům dává za pravdu i vyloučení Milana Tipana v nastavení, který musel do sprch po dvou žlutých za zdržování hry.

„Pro nás je tato výhra úspěch, protože rivalita s Hostovicemi tam byla vždy. Soupeř si možná myslel, že když nám u nich nahoře na podzim naložili osmičku, půjde to samo. Já musím ocenit disciplinovanost mých hráčů vůči delegovaným osobám, což v Trmicích nebývá obvyklé,“ culil se po utkání spokojený Vávra.

„Zápas to byl podle mě vyrovnaný, myslím ale, že jsme si nějak extra nezasloužili vyhrát. S Trmicemi jsme neprohráli snad deset let, jednou to přijít muselo,“ doplnil k hodnocení Dvořák.