Holomoj poprvé nastoupil za Teplice ve druhé lize 9. srpna 1959 na hřišti Jiskry Úpice. Severočeši tehdy remizovali 2:2. O necelých pět let později přispěl k postupu teplického celku do nejvyšší soutěže. Naposledy si za mužstvo z lázeňského města zahrál 9. listopadu 1967 na drožďárně proti Slavii. Duel skončil remízou 1:1. Poté, co žlutomodrý dres svlékl, hrál za Litvínov a za Bílinu, věnoval se i trenérské činnosti.

Tolik pohled do statistiky. Milan Holomoj se o fotbal, především o ten teplický, zajímal vášnivě. Chodil na různá setkání bývalých hráčů, rád chodíval osobně na Stínadla. Do pozdního věku byl aktivní, kromě fotbalu miloval i tenis, který hrál opravdu dobře. Miloval zahradničení, jízdu na kole.

Do tehdejšího Slovanu Teplice přišel postavou nevelký muž až v roce 1959, když už mu bylo 22 let. Před tím hrál na škváře v Hostomicích. Platil za rychlého křídelníka se schopností nacentrovat do vápna i dávat branky. Nastupoval s číslem 11, v lize si ho fanoušci pamatují v trojici se Stratilem a Kantorem. Zemřel v úterý 20. října, bylo mu 83 let.

O den později odešel v 71 letech také bývalý hráč Ústí nad Labem Antonín Beneš mladší. Průbojný útočník dominoval zejména ve hře hlavou a dres Army oblékal v letech 1973-77 po boku Stanislava Pelce nebo Dušana Herdy.