Čtvrté kolo, pro většinu týmů však teprve druhé hrací, za sebou má I. B třída skupina A. Ta nabídla jedno ústecké derby a jinak neúspěch zástupců ústeckého regionu.

Chlumec neudržel rychle získané dvoubrankové vedení, kdy se ve 3. a 7. minutě trefil Virt, a v Křešicích prohrál 2:6. Hostovice nestačily na Bezděkov a padly 1:2, další debakl utrpěl Vaňov, který inkasoval doma s Juniorem Děčín devět branek a nevstřelil žádnou. Se skóre 0:15 tak zůstává nováček u dna.

Ve Svádově mohli diváci shlédnout derby proti Mojžíři, který sestoupil z I. A třídy. Jenže hosté zkušenosti z vyšší soutěže ani zdaleka nepotvrdili a po bezkrevném výkonu prohráli 1:3. Už v první minutě otevřel skóre domácí Zoubele, za hosty ale srovnal v 5. minutě z penalty Král. Domácí ale dokázali ještě do pauzy získat vedení zpět díky Přibylovi, v nastavení druhé půle pak pečetil výhru 3:1 Krupička.

„Prohráli jsme naprosto zaslouženě a soupeři gratuluji. Odehráli jsme asi nejhorší utkání, co jsem u mužstva. Chyběl nám pohyb, bojovnost a kolikrát jsme si nedokázali přihrát na dva metry,“ kabonil se kouč Mojžíře. „Za 90 minut jsme skoro nevystřelili na bránu a to se prostě vyhrát nedá. Doufám, že se z toho poučíme, protože jestli budeme předvádět takovéto výkony, budeme mít velké problémy i v B třídě,“ dodal rázně.

To domácí kouč Pavel Přibyl měl samé důvody k radosti. „Ceníme si porazit tým, který hrál loni v I. A třídě. Podle mě jsme byli lepší, soupeř hrozil většinou jen ze standardek, kondičně i fotbalově jsme ho přehráli.“ Svádov nyní čeká těžká prověrka s Bohušovicemi, Vaňov čeká další nováček z Pokratic. Mojžíř vyzve Unčín, Chlumec hostí Heřmanov, Hostovice Českou Kamenici.