Tři z posledních čtyř zápasů Brná prohrála a sen o posunu do top pětky, o němž mluvil na konci května její trenér Tomáš Heřman, se rozplynul. Heřman v posledním střetnutí proti Hornímu Jiřetínu mužstvo nekoučoval, taktické pokyny mu udílel Emil Rilke. A právě on bude hrajícím trenérem celku z Ústecka. „Je to tak, asistenta mu bude dělat Jan Králík. Oba dva to jsou zkušení borci, oba budou ještě hrát,” potvrzuje Vrtiška.

Co Brná od Rilkeho čeká? „Emil byl výborný ligový hráč, působil i na Slovensku. Věříme, že své zkušenosti přenese do tréninkových jednotek a zápasů. Chceme teď tým stabilizovat, oživit, nastavit kvalitní tréninkovou morálku a vytvořit konkurenční prostředí. V nové sezoně pak chceme být mezi třemi čtyřmi nejlepšími celky soutěže.”

Fotbalové hřiště v Krásném Dvoře
Fotbal tu nesmí umřít! Krásný Dvůr je na kolenou. Na konec ale nemyslí

K vytýčeným cílům by měli výrazně pomoct dvě nové posily z Krupky Matěj Suchý a David Kolář. „To jsou výborní hráči, o které byl zájem i jinde. Jdou ale do Brné, známe se opravdu dlouho a máme spolu výborné vztahy. Myslím si, že pro klub budou velkou posilou,” věří Vrtiška.

Bývalý ligový fotbalista Bohemians, který hrál také v Teplicích či Ústí nad Labem, končí po sedmi letech v Krupce, kde vystřídal role trenéra áčka, šéftrnéra mládeže i sportovního manažere. „Předseda Karel Rouček nechtěl, abych končil, ale já se tak rozhodl, protože v poslední době mě ubíjely různé záležitosti, například to, že ne všichni zaměstnanci krásného krupského areálu nebyli pro fotbal, jedná se o údržbu hřišť. S Karlem jsem si hodně rozuměl, stejně jako s Jirkou Pencem a s rovněž končícím trenérem Martinem Kučerou. Všem děkuji za ty roky, kdy jsme dělali spolu. Spolupráce byla na vysoké úrovni. Tým teď skončil osmý a podle mého byl dobře poskládaný a kvalitní. Mrzí mě, že to takhle dopadlo.”

Vrtiška bude v Brné po jejím majiteli Jaroslavu Štráchalovi druhým nejvýše postaveným mužem. „ O vzájemné spolupráci hovoříme již delší dobu. Teď už jsem nabídku přijal. Budu mít na starosti celý sportovní úsek. Rád bych klub sportovně posunul zase o něco výše.”