Ačkoliv oba aktéři duelu mezi Střekovem a Libouchcem předváděli slušné divácké návštěvě nadmíru pohledný fotbal, zápas stejně skončil s černou kaňkou. Od samého úvodu totiž utkání provázela řada sporných či nepřesných výroků sudího, vše vyvrcholilo v závěru zápasu, kdy nařídil velice přísnou penaltu pro domácí, ze které Střekov vyrovnal. Navíc předčasně ukončil i penaltový rozstřel, který nakonec přisoudil bonusový bod Střekovu.

„Jsem maximálně naštvaný a zklamaný. Penalta v závěru to rozhodně nebyla, vše jsem si znovu prohlížel na videu,“ neskrýval rozčarování hostující trenér Strádal. „Musím ale uznat, že oba týmy předváděly nádherný fotbal, zápas měl vskutku vysokou úroveň, ovšem pro nás doslova a do písmene se špatným koncem. Podali jsme protest.“

Z důležitých bodů, které ale nesou hořkou pachuť, příliš nejásali ani na Střekově. „Konečně se nám sešla solidní sestava, radost z bodů nám ale kalí zranění tří hráčů,“ hodnotil trenér domácího celku Pavel Bednář. „Penalta v závěru byla sporná a mrzí mě, že vyvolala takové emoce. Určitě by bylo lepší rozhodnout ze hry. Vrhá to stín i na celý klub,“ dodal.

Úplný bonus si pak sudí Vlk schoval na celý závěr střetnutí, kdy měl Libouchec odkopané čtyři penalty, domácí tři, jenže sudí za, zřejmě zdánlivě rozhodnutého stavu 3:2 pro Střekov, duel ukončil.

Penalty musely rozhodnout i druhé ústecké derby, které navštívila v Mojžíři rekordní divácká návštěva, která čítala 320 diváků. V něm udrželi neporazitelnost hráči nováčka z Chuderova. Ti sice od 13. minuty prohrávali, ještě do poločasu ale srovnal Tomáš Řezníček. Dalších branek už se 320 diváků nedočkalo, v závěrečné loterii byli nakonec šťastnější střelci Chuderova.

Penaltovou výhru z Bohušovic si přivezli také fotbalisté Neštěmic, i zde byl ale závěr hodně peprný. Také v Bohušovicích vyrovnávali domácí až v 90. minutě z penalty, sudí následně rozdal sedm žlutých a dvě červené karty. Při penaltách prokázali silnější nervy hosté, kteří vyhráli 4:1.