„Soupeř nás v první půli přehrával, byl silnější na míči, lépe kombinoval, což nás dost brzdilo,“ přiznal zaskočení silou protivníka sportovní manažer Brné Martin Vrtiška.

„Do druhé půle jsme vstoupili lépe, vypracovali si velké množství šancí a po gólu na 3:2 už jsme přebrali otěže. Dle mého soudu jsme si výhru za druhý poločas zasloužili, ale nebylo to lehké utkání. Soupeř byl kvalitní, kompaktní, mají mladé a běhavé mužstvo, které o sobě ví, za mě by měli být v elitní čtyřce a ne tam, kde jsou,“ složil poklonu hostům.

Zlomový moment viděl, stejně jako litoměřický kouč Štefan Knapík, gól do šatny na 2:2, když krátce předtím mělo Litoměřicko velkou šanci odskočit na 3:1.

Fotbalisté FK Ústí nad Labem ilustrační
Arma jako první sťala Zápy! Ne všichni jsou zvyklí na takový tlak, řekl Sokoli

„Pochvala se hezky poslouchá, ale je to jako celý podzim. Hrajeme dobře, jenže nedokážeme zúročit naši převahu. První půle nám sedla, na soupeře jsme se připravovali, věděli jsme, co chceme hrát a dodržovali to. Po pauze už jsme nebyli tak zodpovědní dozadu a soupeř nás trestal. Jakmile se dostal do vedení, bylo vidět, že se uvolnil, spadla z něj nervozita a pak už potvrdil svou kvalitu,“ líčil.

„Je to škoda, protože jsme klidně mohli bodovat, ale proti takovému soupeři, jako je Brná, zkrátka musíte využít šance, které vám nabídne," dodal zklamaně. 

ARMA PADLA

Nejlepší zápas? Jenže bez bodů. Rovněž dobrý výkon, ale taktéž bez bodového zápisu, má i mládež ústecké Army. Ta v krajském přeboru dospělých padla ve Vilémově těsně 2:3, ačkoliv u divizního odpadlíka brzy vedla 1:0.

Jan Šotnar, trenér Sluneta Ústí nad Labem
Sluneta konečně září! V úzké rotaci Šotnarovi funguje spojení exválečníků

„Opakoval bych se, ale proti kvalitnímu soupeři jsme opět doplatili na neproměňování vyložených šancí. Proto jsme odjeli bez bodu, i když si troufám říct, že jsme odehráli nejlepší zápas na podzim a soupeře jsme hodně potrápili,“ líčil kapitán hostů Jakub Seidl, který snižoval čtvrt hodiny před koncem z penalty na rozdíl jediné branky.

„Minimálně na remízu jsme podle mého názoru měli, ale domácí byli tentokrát šťastnější,“ pokrčil zklamaně rameny.Přesto se jeho spoluhráčům daří výrazně lépe než v loňské sezóně, prozatímní pátá příčka je daleko od záchranářských starostí.


Načítám výsledky ...