Jeho spoluhráči nestačili o víkendu ani na České Kopisty, jimž podlehli 0:1. Jejich soupeř se jim tak přiblížil na pouhé dva body, stejně jako poslední Chlumec, který uspěl v Trmicích.

"Nedaří se nám celé jaro, během nějž jsme vyhráli jen jednou. Trápíme se a zápas proti Kopistům byl už jen takovým vyústěním toho všeho," připustil Kubát. Utkání rozhodla 25. minuta, kdy se prosadil František Kutzler, dalších branek už se diváci i přes tlak domácího celku nedočkali.

"Zahodili jsme penaltu, další tři tutovky, oni měli jeden přímák a to jim stačilo," krčil Kubát bezradně rameny. "Nepustili jsme je skoro k ničemu, naopak sami jsme do nich bušili, ale bez výsledku."

Sport ilustrační
GLOSA: Krást si diváky? Nesmysl! Na Armě pochopili, jak potěšit fanoušky

Z I. B třídy spadnou zpět do okresů tři nejhorší celky, všechny už jsou za sebuzínskou družinou jen o dva body. "Navíc půjde ještě horší čtvrtý odzadu z obou skupin," byl si vědom šéf klubu s tím, že pokud Sebuzín nezačne urychleně sbírat body, nejspíš zůstane Černý Petr právě jemu. "Co s tím? Posila žádná asi nepřijde, ale musíme si sednout a promluvit si. Po víkendu asi přijdou nějaké změny, ale ještě nechci předbíhat," uzavřel.

V nejbližších třech kolech čekají Sebuzín zápasy pravdy, nejprve v Žitenicích, pak jsou na programu bitvy s Roudnicí B, která bude regulérně záchranářská, a následně proti Trmicím, což je další soupeř ze spodku tabulky.