Je vám 30 let a už trénujete dospělé fotbalisty. Kdybych vám tento scénář řekl před deseti lety, bral byste ho?
Určitě ne, nechtěl bych to (smích). Do poslední chvíle jsme čekali, zda zlákáme Martina Votavu jako trenéra, to ale nedopadlo. Kluci navrhli, abych koučoval já. Po nějakém přemýšlení jsem se nakonec rozhodl, že do toho půjdu. Zřejmě odtrénuji tuto sezonu. Pak se uvidí, co dál.

K A-týmu jste šel od mládeže. Jak si novou roli užíváte?
Já všechny kluky znám, se všemi jsem víceméně hrával, což je výhoda, rozhodně nejsem v něčem neznámém. Bál jsem se jen toho, zda hráči budou respektovat třicetiletého trenéra. Na druhou stranu – přání, abych trénoval – vyjádřili především lídři kabiny. Kdyby něco nešlapalo, mám slíbenou jejich podporu. 

Zatím se zdá, že vše šlape na jedničku, Chabařovice mají pět výher z šesti zápasů. Co stojí za vydařeným startem do sezony?
Pro mě je to jednoznačně parta. Máme zkušené hráče, kostra týmu zůstala stejná. Vhodně se i doplnilo, přišel třeba Pavel Caitaml. Je to také soutěží. Nechci úroveň okresního přeboru snižovat, ale oproti I.B třídě jde o markantní rozdíl. 

Který zápas byl zatím nejtěžší?
Ten s Malečovem. Soupeř bránil v osmi lidech a přes takovou obranu jsme dlouho nemohli přejít. Na Culdu (kapitán Michal Culek, pozn. red.) hráli dvojnásobnou osobku, byl to těžký zápas.

Zmínil jste střelce Michala Culka. Jaký je kapitán?
V minulé sezoně vypomáhal kouči Miltnerovi jako asistent, pro mě šlo o jasnou volbu. Je to týmový hráč, který se snaží radit a pomáhat. Jde o člověka na svém místě. 

Kdo je v šatně největším vtipálkem? Kdo umí odlehčit atmosféru, když je zle?
Takovým srandistou jsem byl většinou právě já, pro dobrý fór jsem nikdy nešel daleko. To ostatně platí dodnes. Také Pavel Fousek umí odlehčit atmosféru. Jen vám ale radši neřeknu, o jaké vtipy jde (smích)

Ještě k vám. Máte za sebou několik nepříjemných zranění. Vrátíte se ještě někdy do branky na plný úvazek?
Na branku už to nevidím. Kdyby bylo nejhůř, jsem v záloze, ale chodím si spíš už jen tak zahrát do pole za béčko.

Některým lidem se nelíbí v okresním přeboru působení neštěmického béčka, které nasazuje Jana Čisára z hlavního mužstva – dává góly na požádání. Jak tuto věc vidíte?
Já v tom vidím zkvalitnění soutěže, nemám s tím sebemenší problém. Podle mě je lepší, že rezerva Neštěmic hraje okresní přebor, než aby vše válcovala ve III. třídě. Pro nás je to navíc soupeř, u kterého zjistíme, jak na tom doopravdy jsme a zda máme na postup. Co se týče Honzy Čisára, je to hráč, který chce pořád hrát a dávat góly. Je to pro něj dobře, ale musí se mít na pozoru, protože okresní soutěže pro něj nejsou. Může přijít ošklivé zranění a má i po I.A třídě v áčku.

Lukáš KRÁL
Narozen: 22. srpna 1989 v Ústí nad Labem
Vzdělání: středoškolské s maturitou
Povolání: technolog
Kariéra: Ravel Ústí, FK Ústí, Neštěmice, Hrobce, Chabařovice
Oblíbený tým: Slavia Praha
Oblíbený hráč: Radek Černý, Gianluigi Buffon
Oblíbené jídlo: špagety
Oblíbené pití: pivo