Fotbalisté Chuderova B našli v letošní sezoně prvního přemožitele. Ve šlágru kola se jím stalo béčko Trmic, které zvítězilo 5:4 na penalty. Díky tomuto výsledku je zpět v čele Vaňov, který zničil 9:1 Chlumec B. Slaví také béčko Velkého Března, které porazilo 4:1 Povrly.

„Zápas jsme si vyloženě užili. Bylo krásné počasí, skvěle připravené hřiště, čemuž odpovídalo naše nasazení,“ hodnotil jeden z aktérů utkání a zároveň předseda Velkého Března David Řezáč. „Tento zápas byl jasně v naší režii, bohužel podáváme nevyrovnané výkony, v tabulce bychom se rádi viděli o něco výš,“ dodal.

Novým lídrem tabulky je Vaňov, který zostudil Chlumec B před jeho fanoušky devíti góly. „Soupeř prokázal, že jeho kvalita je na okresní přebor neskutečná. Neztratil by se ani o soutěž výš,“ všiml si domácí trenér Roman Veselý.

„První tři góly padly po klasickém pořekadlu nedáš-dostaneš, pro nás to byla ve druhé půli jen zkouška morálky, zda zvládneme zápas dohrát,“ hodnotil už poločasový debakl 1:7. „Pro nás to byl bohužel zcela zasloužený debakl,“ uzavřel upřímně Veselý.

„Začali jsme pracovat na ofenzivě, v níž jsme byli loni hrozní, a letos to nese své ovoce,“ zářil spokojeností kouč hostů Miroslav Zeman. „Není to jen o jednom střelci, daří se celému týmu, hráče to baví, chtějí hrát o přední příčky,“ dodává trenér, podle nějž bylo utkání také jednoznačné. „Asi se hraje hodně špatně, když po půl hodině hry prohráváte 0:6. My jsme ve druhé půli nechali zahrát i náhradníky.“

Shodou okolností byl právě Zeman u souboje dvou rivalů z čela tabulky, jako rozhodčí totiž pískal souboj béček Chuderova a Trmic. „Bylo to vyrovnané a bojovné utkání, nebyla v něm ale žádná zákeřnost,“ hodnotil z pohledu muže s píšťalkou. „Podle mě šlo o zaslouženou remízu, i divákům se utkání muselo líbit. Góly padaly po krásných akcích, bylo jich osm, co víc si přát,“ ohodnotil šlágr kola, který nakonec vyhrály hostující Trmice 5:4 na penalty.

Pokutové kopy rozhodovaly i ve Velkém Chvojně, kde vyhrál v rozstřelu Sebuzín 2:1, poslední Valtířov padl 0:2 v Tisé, díky vysokému debaklu ale kleslo na poslední příčku béčko Chlumce.