„Šancí jsme měli několik, ale bohužel nedáváme góly. Se stejným problémem se potýká i naše áčko,“ povzdechl si předseda oddílu Pavel Kolman. „I podle rozhodčích však šlo o pěkné a vyrovnané utkání, jenže ta koncovka…“

Divákům se ale muselo utkání líbit. Pohledný fotbal, bez zbytečně surových zákroků, duel přinesl pouze jedinou žlutou kartu, kterou dostal domácí kapitán Peterka. „Zápas pískal velice mladý rozhodčí, ale oba týmy mu to férovou hrou dost usnadnily,“ pochvaloval si Kolman.

Vrásky mu ale dělá pracovní vytížení jeho hráčů. „Hráče, kteří umějí dát gól, bychom měli. Z Německa se například vrátil Franěk, bohužel u řady hráčů je těžké skloubit z fotbal s prací, a tak se málokdy sejdeme kompletní.“

STŘELNICE V BRNÉ MĚLA OPĚT OTEVŘENO

Gólové hody, které mohli mlsat diváci v Brné už v sobotu při krajské demolici rezervy Litoměřicka, pokračovaly i o den později. Tamní béčko totiž nasázelo Skoroticím ještě o tři branky víc a vyprovodilo je s populární desítkou. Mladému týmu Skorotic však ke cti třeba přičíst fakt, že ani za poločasového stavu 5:1 pro domácí zápas nezabalil a ve druhé půli vstřelil další tři góly.

„Soupeř měl velice mladé, ale o to více nezkušené mužstvo. Hráli ale srdíčkem, zkrátka se ještě musí vyhrát,“ zhodnotil úroveň soupeře domácí kapitán Jaroslav Bukáček. Brné výrazně pomohly posily z áčka, Jevgenij Demčenko i Marek Smetana si připsali hattrick.

„Bez nich je nás málo, je ale pravdou, že byli jednoznačně rozdílovými hráči,“ přiznal Bukáček. „Vůči soupeřům je to možná trošku nefér, ale takový je fotbal, i nám se to stává v krajském přeboru,“ dodal sportovně.

RODINNÁ BITVA

Právě pro Smetanu měl zápas speciální náboj, neboť za Skorotice nastoupili dva jeho rodinní příslušníci, třetí tým hostů koučoval. „V hledišti byla snad polovina lidí od nich z rodiny,“ glosoval s úsměvem Bukáček. „Celkově měl ale zápas výbornou kulisu, padaly i krásné branky,“ doplnil.

Ve skvělém tažení pokračují i fotbalisté Telnice, kteří zvítězili i ve třetím zápase, a nadále tak zůstávají bez ztráty kytičky. Výkon v Dubicích ale postavení lídra tabulky dlouho neodpovídal. Telničtí se sice v první půli ujali dvoubrankového vedení, domácí ale dokázali po změně stran srovnat.

„Sedmdesát minut jsme hráli dost vlažně, vůbec jsme nepředváděli svoji hru,“ štvalo trenéra Koláře. „Až v poslední dvaceti minutách to byl zase tým, na který jsem zvyklý,“ dodal.

Hosté nakonec zabrali, čtyři minuty před koncem se trefil Weber, jemuž se letos střelecky daří, pojistku přidal v nastaveném čase další kanonýr Pajkrt. Telnice přivítá v příštím kole doma Brnou, mladý tým trenéra Koláře tak čeká další velká prověrka. „Uvidíme, s čím přijedou. Výchozí pozici v tabulce máme nyní dobrou, na hřišti budeme bojovat,“ slíbil.

V posledním duelu III. třídy přehrál Malečov doma rezervu Chabařovic. Hattrickem rozhodl o výhře 4:1 domácí Petr Paluba, debakl mírnil až v samém závěru Štrejl.