Nováček okresního přeboru proti výrazně omlazené rezervě Chlumce. Nejen to nabídl souboj 2. kola zmiňované soutěže mezi Malečovem a Chlumcem B.

„Domácí“ Malečov, který kvůli opravě hřiště nastupuje letos ve Svádově, mohl, s trochou nadsázky, pošilhávat po výhře už před utkáním. V jeho sestavě se totiž objevil i Filip Chrudimský, s jehož účastí výkon Malečova nebývale roste.

„Myslím, že když byl v sestavě, tak jsme snad neprohráli. Dokáže strhnout hráče kolem sebe, kteří hrají také úplně jinak, celý tým je úplně jinak nabitý,“ smekla malečovská legenda Martin Kodaj. „Byl alfou a omegou domácích, my jsme ho vůbec nestíhali bránit a on si z toho udělal tak trochu one-man show,“ souhlasil trenér chlumecké rezervy Roman Veselý s hodnocením hráče, který vstřelil dvě branky domácích.

LEGENDU TO BAVÍ

A právě Kodaj byl druhou hlavní postavou.. V červnu oslavil během utkání s internacionály Sparty v Malečově padesáté narozeniny, přesto nyní odehrál celé utkání na postu stopera.

„Vždy jsem hrával střed zálohy, ale protože nám nepřišel stoper, nastoupil jsem ve středu obrany, a tam mě to baví. Bičuje mě to, chci jít mladým hráčům příkladem,“ prohlásil matador, jenž ale rozhodně nehrál druhé housle. „Konečně jsme se sešli po dovolených kompletní, prakticky celou sezónu hrajeme venku, takže jsme rádi za tři body. I v prvním kole jsme nehráli špatně, za předvedenou hru jsme si určitě nezasloužili prohrát 0:3, ale chyběla nám spousta hráčů. Přesto ale musím pochválit celý tým za bojovnost v obou zápasech.“

CHLUMEC OMLADIL

To Chlumečtí se pro změnu málem nesešli na zápas s Malečovem, neboť áčko nastoupilo ve stejnou dobu v I. B třídě v Křešicích. „Sestavu jsme hodně lepili, vypomoct museli i dorostenci, v závěru nastoupil i trenér Roman Veselý,“ vypočítal obránce Chlumce Jan Veselý. „Oproti prvnímu zápasu jsme alespoň bojovali, ale na body to stále nestačí,“ poznamenal.

„Domácí byli od začátku lepší, takže ten výsledek je zasloužený. Naše snaha končila zhruba na vápně soupeře,“ hodnotil zápas chlumecký kouč Roman Veselý. „Hodně jsme omladili, mladí hráči teprve získávají zkušenost. Byly tam ale i věci, na kterých chceme do budoucna stavět, ale chvilku to potrvá,“ dodal smířeně na závěr hodnocení.