„Nevím moc, co k tomu říct. Tohle by se nám asi stávat nemělo,“ povzdechl si přestanovský kapitán. I on už možná viděl tříbodový zisk, když v 83. minutě poslal jeho tým podruhé do vedení Žuravský. Jenže Přestanov znovu nezvládl závěr zápasu a v 90. minutě srovnal Duna. „Naše klasika, zase dostaneme gól z poslední akce zápasu,“ pokrčil rameny po povedené standardní akci domácích. „Před zápasem bychom asi dva body brali, ale po takovém průběhu je to ztráta. Na druhou stranu moc bodů zatím nemáme, takže dva z venku se počítají,“ dodal.

Přestanov vedl už po půl minutě hry, kdy se prosadil Jakub Voráček, domácí pak dlouho marně dobývali přestanovskou tvrz. „Chtěli jsme hrát v bloku, domácí byli fotbalovější, takže jsme tomu přizpůsobili naši taktiku. Povedlo se nám dobře vyřešit dva brejky,“ popsal Charvát recept na úspěch.

Toho těší nejen první bodový zisk v této sezóně, ale i fakt, že Přestanov má těžký úvod za sebou. „Měli jsme Trmice, Velké Březno a Chabařovice, všechno jsou to odpadlíci z I. B třídy, takže to bylo opravdu těžké. Teď už nás snad čekají lehčí soupeři,“ uzavřel kapitán přestanovských fotbalistů.

OKRESNÍ VÝSLEDKOVÝ FOTBALOVÝ SERVIS
OKRESNÍ PŘEBOR
Velké Březno – Malečov 4:1 (4:1). Branky: Říha 2, Židek – Růžička. Rozhodčí: Walter. ŽK: 3:3. Diváci: 52.
Trmice – Přestanov 2:3 PK (0:1, 2:1 – 5:6 PK). Branky: Duna, Ablizov – Voráček, Žuravský. Rozhodčí: Lácha. ŽK: 2:1. Diváci: 30.
Chabařovice – SKP Sever 7:3 (5:0). Branky: Culek 4, Kršňák, Caitaml, Veselý – Kozej 2. Červinka. Rozhodčí: Holbus. ŽK: 2:1. Diváci: 40.
Chuderov B – Velké Chvojno 7:2 (1:1). Branky: Krnáč 2, Jouza 2, Elmerich 2, Jelínek – Graf 2 (1 z PK). Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:2. Diváci: 50.
Povrly – Mojžíř B 4:0 (2:0). Branky: Zajíc 2, Dufek, Coubal. Rozhodčí: Prekop. ŽK: 1:1. Diváci: 100.
Chlumec B – Petrovice 1:2 PK (1:0, 0:1 – 3:4 PK). Branky: Weber – Brandejs. Rozhodčí: Zeman. ŽK: 2:3. Diváci: 50.
Neštěmice B – Sebuzín 7:4 (5:1). Branky: Čisár 4, Černohorský, Netymach, Dvořák – Schmidt 2, Ehl, Vodrážka. Rozhodčí: Vaverka. ŽK: 1:0. Diváci: 285.

III. TŘÍDA
Tisá – Telnice 4:1 (2:1). Branky: Feix V., Fojt, Beneš, Hýbner – Pytloun. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 0:0. Diváci: 20.
Chabařovice B – Libouchec B 1:7 (1:4). Branky: Prekop – Strádal 3, Pokorný 2, Drha 2 (1 z PK). Rozhodčí: Kolman. ŽK: 1:2. Diváci: 70.
Valtířov – Velké Březno B 1:3 (0:1). Branky: Patyk – Valenta, Vojtěch, Pták. Rozhodčí: Zeman. ŽK: 1:2. Diváci: 30.
Dubice – Povrly B 1:2 (1:0). Branky: Poborský – Sochor (PK), Vaněk. Rozhodčí: Walter. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (Bude). Diváci: 83.
Brná B – Skorotice 4:0 (1:0). Branky: Borovec 2, Demčenko, Višňák. Rozhodčí: Holbus. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (Řezníček). Diváci: 80.
Lokomotiva Děčín – Svádov-Olšinky B 2:4 (0:3). Branky: Doubek, Nistor – Košvica, Varga, Vanša, Hovhannisjan. Rozhodčí: Lácha. ŽK: 0:0. Diváci: 30.