Fotbalisté Skorotic si návrat na své vlastní hřiště příliš neosladili. Po dvouleté přestávce a loňském podzimu, který odehráli v azylu na umělé trávě na Městském stadionu, začali doma porážkou 1:6 s Lokomotivou Děčín.

Do zápasu přitom nevstoupili špatně. Ačkoliv po 13 minutách prohrávali 0:2, vzápětí snížil Trejbal a relativně mladé a nezkušené mužstvo mohlo proti favoritovi pomýšlet na body. „Bohužel pak jsme dostali dva slepené góly, které nás asi zlomily,“ popsal trenér Karel Walter.

Ten musel už před zápasem řešit trable se sestavou. „Už na rozcvičení si jeden z hráčů natáhl sval, další mi odkulhal hned v úvodu,“ povzdechl si. Příležitost tak dostal teprve 17letý Ludvík Bendík a nezahrál vůbec špatně. „S jeho výkonem jsem spokojen, ale samozřejmě mu proti starším chlapům chybí zkušenost i tělesné dispozice,“ zhodnotil Walter.

Po pauze navíc došlo ke strkanici mezi Trejbalem a děčínským Puldou, za což oba obdrželi žlutou kartu. Střelec jediné branky Skorotic už ale jednu měl, a tak musel předčasně pod sprchy. „Je to škoda, ale paradoxně jsme se pak semkli a výkon v deseti byl možná lepší než ten v plném počtu,“ přidal svůj postřeh domácí kouč.

Ten věří i v lepší zítřky, příští rok bude totiž jeho mužstvo nejen zkušenější, ale posílí ho i další nadaní hráči z místní talentované mládeže.

Kanonýr Vávra řádil v Povrlech

Béčko Trmic v 16. kole okresního přeboru vypráskalo Povrly na jejich hřišti 7:1. Hned pěti brankami rozesmutnil většinu z 95 diváků, což je druhá nejvyšší návštěva kola, ostřílený šutér David Vávra.

„Nemám moc, co bych k tomu řekl. Vyhráli jsme díky tomu, že jsme byli zkušenější,“ prohodil útočník, jenž podle svých slov není úplně mediálním typem. Už v první půli stihl hattrick, střelecké žezlo pak na chvíli půjčil Bánomovi s Dunou, aby následně dvěma góly celý zápas i uzavřel.

„Vyhráli jsme zaslouženě, a to především díky Davidovi a jeho brankám. Klobouk dolů, co na hřišti v jeho věku předvádí,“ velebil brzy pětačtyřicetiletého borce trmický trenér Tomáš Uxa. „Nastolili jsme si cestu, kterou jdeme, hráči plní pokyny a já jsem zatím spokojený.“ 

Okresní přebor:

Přestanov – Vaňov 2:5 (2:1)
Branky: Vegh, Levinský – Šimurda 2, Zeman M. 2, Sloboda
Rozhodčí: Košťál. ŽK: 3:1. Diváci: 30

Chuderov B – Chlumec B 2:5 (1:1)
Branky: Krnáč 2 – Veselý D. 3, Mrvečka, Šturma
Rozhodčí: Zeman. ŽK: 4:0. Diváci: 50

SKP Sever – Sebuzín 0:1 (0:1)
Branka: Kubát Z.
Rozhodčí: Prekop. ŽK: 5:3. Diváci: 20

Povrly – Trmice B 1:7 (0:3)
Branky: Hajas (PK) – Vávra 5, Duna, Bánom
Rozhodčí: Vaverka. ŽK: 2:1. Diváci: 95

Velké Březno B – Velké Chvojno 3:5 (0:3)
Branky: Pták, Karlíček, Charvát – Graf 2, Trojan, Rychtář, Bejček
Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 2:1. Diváci: 40

Mojžíř B – Valtířov 5:0 (1:0)
Branky: Pavlík 3, Pliska, Richardeau (PK)
Rozhodčí: Zeman. ŽK: 1:2. Diváci: 120

III. třída

Chabařovice B – Dubice 5:2 (3:2)
Branky: Krok 2, Pavlík 2, Prekop – Mucha
Rozhodčí: Řízek. ŽK: 1:0. Diváci: 60

Malečov – Brná B 2:1 (0:0)
Branky: Kůstka, Kodaj – Moravec
Rozhodčí: Zeman. ŽK: 0:0. Diváci: 60

Skorotice – Lokomotiva Děčín 1:6 (1:4)
Branky: Trejbal – Nistor 2, Mrváň 2, Pulda, Dražil
Rozhodčí: Vaverka. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (Trejbal). Diváci: 45

Telnice – Svádov-Olšinky B 0:3 (0:2)
Branky: Janouš 2, Pazour
Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 4:2. Diváci: 20