Béčko Chuderova je novým lídrem okresního přeboru. Díky gólu Jouzy v závěru zápasu ovládlo šlágr s Vaňovem, který sesadilo z pozice lídra.

„Už jsme se připravovali na penalty,“ přiznal domácí kapitán Michal Gabriel s tím, že zápas byl velice vyrovnaný. „Byl to spíš boj než pohledné utkání, remíza by asi byla férová. K nám se ale opět v závěru přiklonilo štěstí,“ dodal. „Vaňov má ale výborné a mladé mužstvo, byl to zatím nejlepší soupeř, se kterým jsme se potkali,“ vysekl sportovně poklonu soupeři.

„Škoda že jsme nevyužili šance, které jsme měli. Krátce před vítěznou trefou domácích jsme z přímého kopu trefili tyč,“ litoval hostující kapitán Miroslav Zeman.

Bodově s Vaňovem se tak srovnaly Velké Chvojno, Petrovice-Tisá a Trmice B, všechny tři celky totiž bodovaly naplno. Naopak až na šestou příčku klesl Sebuzín, u dna zůstává po další porážce Valtířov.

Fotbalisté Telnice zůstávají v čele III. třídy Ústecka. I přes řadu úskalí ve šlágru 6. kola proti Lokomotivě Děčín nakonec zvítězili 3:2 na penalty, byť vyrovnávali až v 90. minutě.

„Soupeř měl asi šest hráčů na střídání, my nikoho. Navíc jsme hráli kvůli zranění jednoho z hráčů zhruba čtvrt hodiny v deseti,“ vypočítal nesnáze, které potkaly jeho klub, trenér Telnice Jiří Kolář.

„Hráči to ale odmakali na sto procent, ty dva body beru, vzhledem k okolnostem, jako obrovský úspěch,“ liboval si. „Čekají nás teď tři zápasy v řadě venku, ve kterých chceme bodovat, jsme rádi, že máme trošku náskok,“ oddychl si na závěr.

Ztráty dvou vedoucích celků jen z části využil Malečov, který udolal Svádov B až 3:2 na penalty, čímž mu daroval první letošní bod. Pokutové kopy rozhodovaly i v Dubici, kde diváci gól neviděli, a béčko Brné si tak odvezlo výhru 1:0 až po penaltové loterii. Naopak sedm branek padlo v Chabařovicích, kde místní rezerva nasázela Skoroticím bůra a vyhrála s přehledem 5:2.