Podzimní část Tip ligy je minulostí. V Irish pub na zimním stadionu v Ústí nad Labem se sešla dvanáctka nejlepších, která byla pozvána na slavnostní vyhlášení. Hráčům byly předány drobné balíčky, tři nejlepší, stejně jako vítězný tým, obdrželi ceny, jež věnoval Gambrinus a Vltava-Labe-Media.

Ačkoliv se nemohli dostavit všichni pozvaní, o zajímavé příběhy nebyla nouze. Například Karel Procházka se umístil mezi elitou nejen na Ústecku, ale i v Děčíně. „Trávím tam důchod, ale rodinu mám v Ústí,“ objasnil. Vyjádřil se také k diskutovaným změnám, které v podzimní části Tip ligy proběhly.

OKRES NEBO KRAJ?

Hlavní z nich byly krajské kupóny, které byly pro všechny lokály stejné. Důvodem bylo zachování objektivnosti v hodnocení krajského pořadí tak, aby při zrušení některého ze zápasů měli všichni hráči stejná pravidla.

„Od kamarádů jsem slýchal, že je to spíše negativum, ale já si myslím, že je to jedno. Kdo to trošku sleduje a kouká na tabulky, je mu jedno, jestli sází na Mikulášovice nebo na Lom. Stejně se kolikrát urodí překvapení, takže já bych to prostě bral jako tipovací hru.“

„Možná by nebylo od věci vypustit první a druhou ligu nebo ČFL, kde jsou i týmy mimo kraj. Od krajského přeboru dolů už se to tipovat docela dá,“ přidal další názor Václav Rohlík, který se mezi elitními hráči umisťuje poměrně často.

„Přiznám se, že info o některých týmech jsem čerpal nejen z výsledkových servisů, ale i z fotbalové přílohy,“ prozradil vítěz Ústecka Karel Hajdina, jemuž nakonec chyběly pouhé tři body k tomu, aby bral i nový televizor pro vítěze celého kraje. „Je to sice spravedlivé, ale je složité tipovat, když týmy jako Dušníky a další ani neznám,“ zhodnotil podzimní část Roman Cabálka.

CABÁLKA ZKAZIL ZÁVĚR

Právě on byl asi největším smolařem podzimu. Od začátku téměř do samého konce se držel na čele ústeckého pořadí, dvakrát vyhrál i jednotlivá kola, několikrát se ocitl na čele pořadí o novou televizi. Poslední kola se mu ale hrubě nevyvedla a po 13. kole se propadl až na pátou příčku.

„Navštívil jsem spoustu zdejších mančaftů, takže přehled mám. Nekoukal jsem ani tak na tabulky, trošku jsem zariskoval, což se mi v závěru vymstilo.“

Přesto ale Cabálka smutnit nemusí, v historii už se mu povedlo soutěž dvakrát opanovat. „Pamatuji doby, kdy byla dvoustrana plná tipujících, hrálo kolem 800 hráčů. To ale byly daleko lákavější ceny,“ dodal. S tím souhlasil i Václav Rohlík.

„Když jsem před asi pěti lety začínal, byly první tři ceny hodinky Lacoste v hodnotě zhruba 4 000 korun. To byla věc, která nás přitáhla, a už jsme u toho zůstali,“ dodal člen týmů Králové Severu, který skončil nakonec těsně druhý.

VÍTĚZ HRÁL POPRVÉ

To aktuální vítěz Karel Hajdina se zúčastnil Tip ligy vůbec poprvé a hned se může těšit na sud piva Gambrinus. „Chlapi v práci to hrají a furt mi říkali, ať se přidám taky. Já jsem nikdy zápasy netipoval, nevsázím. Kamarád mi ukázal, jak to mám zaškrtat, tak jsem to udělal, pak jsem se vždy mrknul na tabulky a vyšlo to,“ prozradil nečekaný recept na úspěch.

„Já to ale beru hlavně pro radost. Pošlu vám pak fotky až ho narazíme,“ dodal s úsměvem.