Okresnímu přeboru vládnou i nadále fotbalisté Vaňova, kteří zvládli i duel na hřišti nepříjemného Sebuzína. Chlumec otočil duel s Trmicemi, kde v bitvě rezerv prohrával už 0:2.

Lídr tabulky zamířil do Sebuzína, kde ho čekal těžký duel na ne zrovna kvalitním terénu. Na brzkou branku hostujícího Růžičky dokázal brzy odpovědět Burgr, a ačkoliv vrátil Vaňovu těsně před pauzou vedení Šimurda, žlutomodří nemohli dlouho získat potřebnou jistotu.

„Hrálo se na šíleném terénu, vítězství je hodně ubojované,“ líčil po utkání hostující kouč Miroslav Zeman, jemuž se definitivně ulevilo až po dvou slepených brankách po hodině hry. Vaňovští mohli dát gólů víc, jenže sudí jim upřel dvě jasné penalty. „I domácí hráči uznali, že to byly fauly na pokutové kopy. Pro mě jsou to nepochopitelné chyby hlavního rozhodčího,“ neskrýval rozhořčení kouč prozatímního lídra tabulky.

Ten má za cíl udržet se na špici do konce podzimní části. „Čeká nás souboj se zachraňujícím se Valtířovem a nepříjemné utkání v Trmicích, rozhodně ale chceme šest bodů,“ prohlásil rezolutně Zeman.

OBRAT ZAŘÍDILI STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Šestibodovou nadílku zažili fanoušci, kteří dorazili na fotbal do Chlumce. Po koncertu, který předvedlo proti Trmicím áčko, proti sobě o soutěž níž nastoupily rezervy obou celků. Hosté se dostali v první půli do dvoubrankového vedení, to ale po změně stran smazali střídající Lejček a Veselý. Vítěznou trefu pak obstaral další střídající hráč Lukáš Mach 15 minut před koncem.

„Byl to zápas dvou poločasů. V první půli jsme si nevytvořili žádnou šanci, zatímco hosté měli ještě dostatek sil a zaslouženě ji ovládli,“ hodnotil domácí kouč Roman Veselý. „Po změně stran jsme ale poslali do hry oživení v podobě Macha s Lejčkem, kteří dělali hostům velké potíže a po zásluze jsme výsledek otočili. Jsou to pro nás důležité body, navíc první tři body doma. Potřebujeme utéct ze spodních pater tabulky,“ doplnil trenér vítězného celku.

OKRESNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS:

OKRESNÍ PŘEBOR:
Chuderov – Mojžíř „B“ 7:4 (5:2). Krnáč 2, Gabriel 2, Fousek, Jelínek, Čítek – Učeň, Brandejs, Kučera, Vondráček. Rozhodčí: Košťál. ŽK: 1:2. Diváci: 50.
Chlumec „B“ – Trmice 3:2 (0:2). Lejček, Veselý, Mach – Vávra, Dudka. Rozhodčí: Grupač. Diváci: 60.
Velké Chvojno – Valtířov 1:3 (0:2). Graf – Pelíšek 2x, Kratochvíl. Rozhodčí: Kolman.
ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (Hovorka). Diváci: 20.
Sebuzín – Vaňov 1:4 (1:2). Burgr – Růžička 2, Šimurda, Zeman. Rozhodčí: Navrátil.
ŽK: 1:2. Diváci: 40.
Velké Březno „B“– Přestanov 2:3 (0:1). Maturkanič, Valenta – Starinský 2, Levinský. Rozhodčí: Hudec. ŽK: 3:3. Diváci: 30.
Petrovice–Tisá – Povrly 3:2 (1:1). Babača 2, Drha – Sochor, Dufek. Rozhodčí: Sůra.
ŽK: 1:1. ČK:1:1 (Konšal – Rajtora). Diváci: 60

III. TŘÍDA:
Telnice – Dubice 1:0 (1:0). Veselý. Rozhodčí: Rouče. ŽK: 0:2. Diváci: 20.
Chabařovice „B“ – Malečov 9:3 (6:1). Trux 3, Hladík, Prekop 2, Manych, Korunka – Kmoch, Walter, Paluba. Rozhodčí: Prekop. ŽK:1:1. Diváci: 15.
Lokomotiva Děčín – Svádov-Olšinky 6:2 (2:1). Grund 3, Měchura, Cerman, Vyskočil – Vanša, Prokeš. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 1:1. Diváci: 20.