„Přišlo to pozdě,“ okomentoval svou trefu jediný sebuzínský střelec. „Nic jsme si nevytvořili, nestříleli jsme, hráli jsme hroznou tužku. Nelepilo nám to, míč nám odskakoval, asi na nás padla nějaká deka,“ soukal ze sebe dále v pozápasovém hodnocení. Sebuzínu uškodila i rozsáhlá marodka, kvůli které neměl jediného hráče na střídání. „Někteří kluci byli v práci, další jsou na marodce, jeden působí jako rozhodčí a zrovna pískal zápas,“ pokrčil rameny Jakubec.

I proto ocenil snahu svého protivníka také trenér Velkého Března Roman Kratochvíl. „Musím uznat kvalitu Sebuzína. Rozdílové byly dva faktory. Za prvé náš výborný úvod, kdy jsme soupeře opravdu přimáčkli a ještě jsme nedali další dvě tutovky. Za druhé fakt, že hosté neměli nikoho na střídání. U nás jsem to mohl protočit, když jsme trochu odcházeli, poslal jsem tam další mladé kluky. Zkrátka jsme je uběhali,“ řekl k zápasu.

Kadaň - Modrá (v červeném)
Jarní štika z Vilémova sestřelila domoušického suveréna! Brná dál tápe

Jeho mladý soubor si tak na čele okresního přeboru vytvořil tříbodový polštář, ten bude hájit v dalším těžkém zápase v Neštěmicích.

„To bude hodně těžké, mají také mladý tým, očekávám hodně běhavý a ostrý fotbal. Bude to o drzosti a o zakončení, Neštěmice jsou asi mírný favorit, ale my tam chceme určitě získat nějaký bod,“ předeslal sebevědomě velkobřezenský lodivod.

Důležité pro něj bude také udržet na uzdě sebevědomí mladého kádru. „Nemáme žádného staršího borce, který by je trochu umravnil a držel při zemi. Samozřejmě se snažím jim stále opakovat, že jdeme zápas od zápasu, ať si to hlavně užijí a ukáží se i vzhledem ke své další budoucnosti, ale už teď se s hráči z Neštěmic štengrují, protože se znají,“ pokrčil rameny.

I přes porážku zůstal Sebuzín druhý, jeho náskok ale stáhly Petrovice, které zvítězily 3:0 v Povrlech, navíc mají zápas k dobru.

Své první zápasy rozehrála také III. třída, ve které potvrdily své pozice favoriti. Brná B zdolala na domácím hřišti Dubice, Skorotice uspěly na hřišti Svádova.

Elba Ústí - Kladno, hokejbal extraliga 2021/2022
FOTO: Osmičku Elba uhrála, na závěr ji čeká derby v Mostě

Ačkoliv po půlhodině hry zahodil penaltu nejlepší střelec týmu Vojtěchovský, po změně stran napravil jeho zaváhání z další desítky střídající Walter. V 67. minutě přidal druhou branku Trejbal a Skorotice už si závěr pohlídaly. „Závěr utkání jsme vzadu zvládli a bereme další body do tabulky. Nutno podotknout, že utkání mělo skončit daleko výraznějším vítězstvím, ale důležitá je výhra,“ okomentoval tříbodový zisk autor první branky.

V dalších zápasech se dařilo rezervě Velkého Března, za níž nasázel hattrick Jan Charvát. Tři body bere také Valtířov, který uspěl 3:2 v Chabařovicích s béčkem místního Slovanu. Domácí snižovali až v závěru, kdy si dal dvě minuty před koncem vlastní gól Caninec, v nastavení pak proměnil penaltu Douša.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS
II.třída dospělých – 16. kolo:
Povrly – Petrovice 0:3 (28. Klepsa, 32. Klepsa, 52. Janoušek)
Tisá – Malečov 1:5 (28. Burian – 40. Varga, 57. Doskočil, 61. Doskočil, 68. Kodaj, 90. Spal)
Trmice – Chlumec B 8:0 (10. Vávra, 33. Vávra, 36. Vyleťal, 41. vl. Cerman, 66. Vávra, 74. Vávra, 75. Vávra, 88. z pen. Batyi)
Libouchec B – Přestanov 6:1 (4. Vacek, 17. Vacek, 51. Vyhnal, 61. Beránek, 71. Novák, 84. Vyhnal – 56. z pen. Gasiorovszki)
Velké Březno – Sebuzín 2:1 (11. Berjak, 38. z pen. Židek – 90. Jakubec)
Vaňov – Neštěmice B 2:2 pen. 3:1 (27. Ištok, 29. Zeman – 5. Vacata, 30. vl. Šimurda)

III.třída dospělých - 12. kolo:
Povrly B – Velké Březno B 2:6 (64. Hladík, 79. Langáš – 17. Ondrka, 19. Charvát, 44. Nováček, 53. Charvát, 56. Charvát, 59. Bareš)
Brná B – Dubice 4:1 (střelci neznámí)
Lokomotiva Děčín – Sebuzín B 2:2 pen. 4:3 (10. Pulda, 17. Murdych – 27. Vodrážka, 50. Kokoška)
Chabařovice B – Valtířov 2:3 (88. vl. Caninec, 90. z pen. Douša – 10. Jackel, 14. Tuzar, 55. Jackel)
Svádov-Olšinky B – Skorotice 0:2 (49. Walter, 67. Trejbal)