„Byli rozhodujícím faktorem, oba jsou schopní rozhodnout zápasy prakticky sami, takže tady je důvod naší výhry jasný,“ pochvaloval si trenér Trmic Tomáš Uxa návrat dvou hráčů, kteří již Trmicemi prošli. Čisár si v dresu MSK zahrál před deseti lety, Cibrík poměrně nedávno, po devíti letech odcházel do Chabařovic až v létě 2018.

První jmenovaný vstřelil hattrick, druhý dokonce ještě o gól víc. „V obraně jsme měli trochu problémy, máme hodně zraněných, takže jsme to museli poskládat vlastně úplně od nuly, ale jak už jsem řekl, klíč k úspěchu byl směrem dopředu,“ dodal Uxa.

Derby mezi Tiradores a Rapidem zahrnovalo vždy solidní diváckou kulisu, výborný futsal i tvrdé střety a rivalitu. FC NY Tiradores Ústí n. L. - FC Rapid Ústí n. L. B, futsal krajský přebor 2021/2022.
Sluneta uvidí semifinále futsalového poháru, kdo ovládne ústecké derby?

Trmičtí tak zvládli úvodní duel na hřišti soupeře a rázně vykročili za cílem, který budou mít v týmu, jenž v létě slavil stoleté výročí, už třetí rok po sobě. „Návrat do krajských soutěží je hlavním letošním cílem a uděláme pro to všechno. Dva roky po sobě nám to překazil covid, letos je to pro nás priorita,“ zdůraznil jasně trmický kormidelník.

Hladkou výhru 4:0 si připsaly Petrovice, které připravily nepříjemné uvítání nováčkovi ze III. třídy Skoroticím. Dokonalou Csaplárovu past předvedl Malečov. Poločasovou ztrátu 0:2 s Tisou totiž po přestávce nejprve smazal díky trefám Doskočila a Křesánka, a následně díky další trefě druhého jmenovaného skóre otočil. Pojistku na výhru 4:2 pak natiskl Varga. Jediný gól stačil na výhru rezervě Libouchce, která přetlačila Sebuzín.

Hokejisté HC Slovan Ústí nad Labem ilustrační
Hokejová příprava pokračuje, Ústí i Stadion hrají v týdnu opět doma

Zbylí účastníci, Neštěmice B a Povrly, měli volný los, také III. třída na svůj start čeká, úvodní duely má na programu až o nadcházejícím víkendu.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS:
II.třída dospělých – 1. kolo:
TJ Libouchec z.s. B – Sebuzín 1:0 (48. Dohnal)
Petrovice – Skorotice 4:0 (5. Klepsa, 7. Mareš, 78. Chrudimský, 86. Klepsa)
Malečov – Tisá 4:2 (55. Doskočil, 68. Křesánek, 78. Křesánek, 86. Varga – 12. Koubek, 23. z pen. Koubek)
Chlumec B – Trmice 5:8 (40. Červený, 54. Lukeš, 64. Malec, 76. Šindelář, 86. Červený – 23. Čisár, 24. Duna, 45. Čisár, 46. Cibrík, 70. Cibrík, 77. Cibrík, 79. Cibrík, 90. Čisár)
Chabařovice – Vaňov 3:1 (28. z pen. Kytka, 49. Šimurda, 80. Kršňák – 16. Šotola)