„Bylo nás málo, jen tak jsme to dali dohromady. Potýkáme se s marodkou, do toho kluci dělají v Německu, jiní studují v Praze. Ale brzy jsme díky Martinovi Levinskému šli z jasné penalty do vedení. Pak jsme měli řadu šancí, Jiskra jich měla podstatně méně. Nedali jsme je, tak další branky nepadly. Tyhle tři body rozhodně bereme," měl Bílek důvod k širokému úsměvu.

Velké Chvojno bylo na hřišti o chlup lepší než Velké Březno, rozhodla Levinského penalta. „Dal ji k tyči, paráda. On penalty ani netrénuje, má to v noze. Celkově moc netrénujeme, jen jednou v týdnu, a to ještě jsme v okleštěném počtu kvůli těm studentům a zahraničním pracantům. Takže trénují hlavně starší."

Bílek se řadí mezi zkušené pardály, ve 46 letech už má něco odkopáno. „Ve Velkém Chvojnu jsem začínal, pak jsem byl kvůli škole v Libouchci, ale v osmnácti jsem se zase vrátil. Občas ještě pomůžu, když není zbytí, ale teď mám něco se svalem," vylíčil. „Já se moc nikam necpu, ještě bych to klukům zkazil."

Potyčka fanoušků FK Ústí - TJ Oldřichov
VIDEO: Divočina v krajském přeboru. Čtyři červené a rvačka fanoušků

Kromě něho patří mezi stálice kapitán Pavel Trojan nebo Jiří Limr. „My tady nemáme žádné individuality, snažím se být parta. Kluci by rádi postoupili, tak přes zimu zkusíme udělat nějaké posily, časem se vrátí mladíci, co jsou v Chuderově, protože mládež nemáme. Okresní přebor se tu už hrál, dokonce i byla možnost postupu, ale zůstali jsme dole," vzpomněl si Martin Bílek.

Velké Chvojno leží stranou zájmu v oblasti, kde lišky dávají dobrou noc. Velkou komplikací jsou nevyhovující kabiny z osmdesátých let. „Kabiny máme nejhorší v okrese. Nemáme tu teď ani buřty, pivo. Ale už máme příslib od obce, že na jaře budou nové kabině. Vše je dohodnuté i na stavebním úřadě, bude tu osm nových buněk, bude to paráda. A pak si přijdou na své i fanoušci."


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...