„Oslavy jsou teprve v plánu, spíš nám chyběla motivace, v tom horku se ani jednomu týmu nechtělo moc běhat a bylo vidět, že i domácí vědí, že už o nic nejde,“ ujistil předseda Malečova Pavel Kůstka. Ten zároveň upozornil, že po postupu výš bude muset jeho tým přidat. „Na to, že se moc nescházíme na tréninky, je postup úspěchem. Kluci mají na to, hrát i ten okres, ale musíme posílit a hlavně trénovat.“

Malečov se nyní chystá na rekonstrukci areálu, ta potrvá zhruba rok. Ten by měli Malečovští strávit ve dvou azylech. „Mládež bude hrát nejspíš na Střekově, dospělý tým má téměř doladěnou dohodu s Vaňovem,“ odhalil Kůstka plány pro příští ročník. „Uvidíme, zda se v okrese zachráníme.“

Právě Vaňov je mistrem o soutěž výš, nyní měl ale volný los. Vyhrály oba jeho pronásledovatelé, Tisá i Trmice B, ani jeden už ho ale předstihnout v tabulce nemůže.

HOROROVÉ JARO

Doslova jarní horor utnuli fotbalisté Telnice. Ti zdolali 2:1 po penaltách Lokomotivu Děčín a díky teprve druhé jarní výhře ji přeskočili v tabulce. „Hlavním důvodem, proč se nám jaro vůbec nepovedlo, je odchod Webera a velká marodka,“ vylíčil trenér Jiří Kolář. „Permanentně mám zraněných jedenáct hráčů, některé duely jsme odehráli jen v osmi lidech, což jsem nikdy nezažil,“ popsal další útrapy kromě odchodu nejlepšího střelce. „Parta, která na podzim vítězila, se mi za jaro nesešla ani jednou, snad nám tahle výhra pomůže v hlavách alespoň do další sezóny.“

Jistotu posledního místa už mají Skorotice, které prohrály 0:1 v Dubicích a pětibodovou ztrátu už v posledním kole nedotáhnou. 

OKRESNÍ VÝSLEDKOVÝ FOTBALOVÝ SERVIS:
OKRESNÍ PŘEBOR
Chuderov – Přestanov 4:3 (3:1). Branky: Jouza 3, Moučka – Jafarov 2, Gasiorovszki. Rozhodčí: Vaverka. ŽK: 3:2. Diváci: 55.
Velké Chvojno – Trmice B 2:5 (1:2). Branky: Šimák, Graf – Vöröš 2, Duna, Jaroš, Líbal. Rozhodčí: Košťál. ŽK: 4:1. Diváci: 50.
Chlumec B – Povrly 6:2 (2:2). Branky: Weber 2, Veselý D. 2, Červený, Čečrle – Hajas, Pekař. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 0:0. Diváci: 50.
Petrovice-Tisá – Mojžíř 5:0 (4:0). Branky: Machek 3, Mareš, Liška. Rozhodčí: Vaverka. ŽK: 0:0. Diváci: 107.
Sebuzín – Valtířov 6:1 (3:0). Branky: Vodrážka, Burgr, Světlý, Čapík, Kolátor J., Koleček – Dvořák. Rozhodčí: Zeman. ŽK: 0:0. Diváci: 80.
Velké Březno B – SKP Sever 6:2 (1:1). Branky: Konrád 3, Charvát 2, Fajt – Lukeš, Houžvic. Rozhodčí: Liška. ŽK: 2:1. Diváci: 40.

III. TŘÍDA, O 1. – 4. MÍSTO:
Chabařovice B – Malečov 4:2 (3:1). Branky: Štrejl, Král, Hladík, Prekop – Chrudimský, Walter. Rozhodčí: Zeman. ŽK: 0:0. Diváci: 40.
Telnice – Lokomotiva Děčín 2:1 PK (1:1, 0:0 – 7:6 PK). Branky: Toušek – Grund. Rozhodčí: Walter. ŽK: 1:1. Diváci: 20.

III. TŘÍDA, O 5. – 8. MÍSTO:
Svádov-Olšinky B – Brná B 0:4 (0:3). Branky: Gaidarski 2, Demčenko, Moravec. Rozhodčí: Lácha. ŽK: 0:0. Diváci: 30.
Dubice – Skorotice 1:0 (0:0). Branka: Dolejší. Rozhodčí: Řízek. ŽK: 2:2. Diváci: 36.